Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną? Poznaj nasze podpowiedzi

szczoteczka soniczna

Tradycyjne szczoteczki do zębów coraz częściej zastępowane są ich sonicznymi odpowiednikami. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż zapewniają one skuteczne i dokładne czyszczenie jamy ustnej. Chcesz kupić szczoteczkę soniczną, ale nie wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę? Zastanawiasz się, jaki model będzie najlepszy? Przeczytaj zatem nasz poniższy artykuł, a wszystko stanie się jasne.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Zanim przejdziemy do głównego zagadnienia naszego artykułu, chcemy przyjrzeć się bliżej szczoteczkom sonicznym. Otóż to urządzenie swoim wyglądem zbliżone jest do zwykłej szczoteczki manualnej, a to za sprawą jego podłużnej końcówki. Szczoteczka soniczna wykonuje ruchy wymiatające, co według wielu specjalistów decyduje o jej skuteczności. Smukły kształt głowicy sprawia, że bez trudu dostaje się w trudno dostępne miejsca.

Technika mycia zębów tym rodzajem szczoteczki może niektórych nieco zdziwić. Polega na umieszczeniu i chwilowym przytrzymywaniu głowicy nad powierzchnią zęba oraz przy jego powierzchniach bocznych. To wszystko odbywa się bez konieczności szczotkowania zębów oraz wykonywania ruchów okrężnych. Jak widzisz – jest to bardzo proste.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Szczoteczki soniczne występują w różnych wariantach. Jak zatem wybrać ten najlepszy? Zwróć przede wszystkim uwagę na szybkość szczotkowania. To właśnie ten parametr wpływa na efektywność pracy urządzenia oraz na łatwość usuwania płytki nazębnej. Tutaj zasada jest prosta – im większa szybkość, tym szczoteczka jest wydajniejsza. Optymalnym wyborem będzie model oferujący szybkość minimum 30 tysięcy ruchów na minutę.

Szczoteczki zróżnicowane są także pod względem trybów pracy. Możesz wybierać spośród modeli, które oferują, m.in.:

– tryb wybielania zębów,

– masaż dziąseł,

– delikatne szczotkowanie.

Istnieją również szczoteczki soniczne powstałe z myślą o najmłodszych. Ciekawy design, prosta obsługa oraz maksymalna skuteczność sprawiają, że idealnie nadają się na pierwszą szczoteczkę dla Twojej pociechy.

Artykuł sponsorowany

Share