Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Koniec roku często skłania nas do refleksji, podsumowań i robienia listy postanowień na nadchodzące miesiące. Jednak większość z nas na własnej skórze przekonała się o tym, że wytrwanie w założonych postanowieniach wcale nie jest łatwe. Pomóc może nam znajomość kilku zasad, jakimi warto się kierować, chcąc wprowadzić do swojego życia zmiany.

Mierz siły na zamiary

Do najczęstszych postanowień noworocznych zaliczamy zmianę nawyków żywieniowych, zrzucenie zbędnych kilogramów oraz rzucenie palenia. Bez względu na to, co chcemy osiągnąć, powinniśmy rozpisać sobie plan działania, który będzie prowadził nas do celu. Często popełnianym błędem jest tzw. rzucanie się na głęboką wodę i wprowadzanie radykalnych zmian. Tym sposobem szybko możemy się zniechęcić i wrócić na stare, utarte tory. Dlatego lepiej jest stosować metodę małych kroków. Przykład? Zamiast wyrzucić wszystkie słodycze czy zacząć chodzić na siłownię pięć razy w tygodniu, poleca się ograniczyć słodkości do jednego cukierka dziennie, a salę fitness odwiedzać dwa razy w tygodniu. Nie oczekujemy też, że efekty przyjdą natychmiast, bo początki zazwyczaj nie są łatwe, ale jeśli wytrwamy, to w niedalekiej przyszłości będziemy dumni z siebie oraz z efektów, jakie udało nam się osiągnąć. 

Nagradzaj się i poproś o wsparcie domowników 

Według badań aż pięćdziesiąt procent postanowień noworocznych ma swój kres na przełomie stycznia i lutego. Aby nie było tak w naszym przypadku na https://smartix.plradzimy wynagradzać sobie postępy. Wyjście do kina, wizyta u kosmetyczki czy zakup nowej bluzki, czyli sprawianie sobie drobnych przyjemności poprawi nasze samopoczucie i będzie nas motywowało do dalszych starań. Poprośmy też, żeby najbliżsi wspierali nas w naszych postanowieniach, dodawali otuchy w słabszych momentach, albo zaangażowali się wspólnie z nami. Wzajemne motywowanie się znacznie ułatwia osiągnięcie celu. 

Nowy Rok to dobry moment, żeby wprowadzić zmiany do swojego życia. Jeśli zrobimy sobie plan działania, będziemy pamiętali o metodzie małych kroków, nagradzaniu się za postępy, a przy tym będziemy mogli liczyć na wsparcie bliskich, to wielce prawdopodobne jest, że osiągniemy sukces. 

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Markizy tarasowe stają się coraz bardziej popularne. Stanowią świetny sposób…