Jak wybierać markizy tarasowe?

Markizy tarasowe stają się coraz bardziej popularne. Stanowią świetny sposób na stworzenie zacienionej przestrzeni na tarasie lub balkonie. Sprawdź, jak wybrać idealną markizę tarasową! Latem często szukamy rozwiązań, które zabezpieczą nasz balkon lub taras przed nadmiernym nasłonecznieniem. Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie praktycznej markizy tarasowej. To świetny sposób na zapewnienie sobie komfortowej, zacienionej przestrzeni do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Markiza tarasowa – zalety

W upalne dni często marzymy o odpoczynku na świeżym powietrzu, a jednocześnie szukamy wytchnienia w cieniu. Świetnym sposobem na ochronę balkonu lub tarasu przed nadmiernym nasłonecznieniem jest montaż odpowiednio dobranej markizy tarasowej. Jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się podczas słonecznego i upalnego lata. Odpowiednio dobrana markiza tarasowa pozwala stworzyć zacienioną przestrzeń tarasu lub balkonu, która zapewni nam przyjemny odpoczynek.

Markiza w kasecie czy bez?

W sklepach są dostępne różne rodzaje markiz tarasowych. Można je podzielić na trzy grupy:

  • Markizy kasetowe (w pełnej kasecie) – montaż markizy w kasecie jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem. Materiał poszycia chowa się całkowicie w kasecie, dzięki czemu nie jest narażony na zmienne warunki atmosferyczne. Markiza kasetowa, ze względu na wysoką trwałość konstrukcji, może służyć nam przez bardzo długi czas. Jedyną wadą tego rozwiązania jest stosunkowo wysoka cena.
  • Markizy półkasetowe – wyposażone w aluminiową półkasetę, która chroni markizę przed uszkodzeniem.
  • Markizy bez kaset – niewyposażone w kasety markizy tarasowe to świetna propozycja dla osób, które szukają rozwiązań atrakcyjnych cenowo. Warto jednak mieć na uwadze, że ten rodzaj markizy jest narażony na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych, co negatywnie wpływa na jego trwałość.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze markizy tarasowej?

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu markizy tarasowej, trzeba przyjrzeć się kilku ważnym aspektom. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na:

  • Materiał wykonania – najlepszym wyborem są markizy wykonane z trwałych, wodoodpornych materiałów, wyposażonych w ochronę UV.
  • Rozmiar markizy – powinien być idealnie dopasowany do rozmiaru tarasu/balkonu.
  • Kolor markizy – na rynku są dostępne markizy tarasowe w różnych kolorach, dzięki czemu każdy może wybrać odpowiedni model dla siebie.
  • Sposób sterowania – możemy zdecydować się na zakup markizy sterowanej ręcznie lub wyposażonej w napęd elektryczny.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Uprawa kwiatów w domu oferuje wiele satysfakcji - systematyczna pielęgnacja…