Jak zachować się na pierwszej randce? Praktyczne porady

pierwsza randka

Pierwsza randka dla wielu osób to niesamowite przeżycie i wyzwanie. Aby nie stresować się na pierwszej randce, warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które pomogą się wyluzować i sprawią, że będziesz się świetnie bawić. Sprawdź, jak zachowywać się na pierwszym spotkaniu, z kimś, kto ci się podoba.

Jak zachować się na pierwszej randce?

Pierwsza randka dla wielu osób może być naprawdę stresująca. Tym bardziej, jeśli w końcu udało ci się umówić z kimś, kto od dawna ci się podobał. Dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować, w czym mogą pomóc porady randkowe zamieszczone tu: narandce.pl/kategoria/porady-randkowe.

Najważniejsze to opanować swoje emocje, choć nieraz bywa to bardzo trudne. Nie powinnaś za bardzo dać po sobie poznać, że się stresujesz (łatwo to zauważyć po drżeniu głosu lub poceniu się rąk). Nie warto również od razu zakładać, że coś nie wypali, ośmieszysz się lub nie zrobisz dobrego wrażenia. Zamiast układać w głowie najgorsze scenariusze, staraj się po prostu być sobą i dobrze się bawić.

O czym rozmawiać na randce?

To pytanie, które chyba każdy zadaje sobie przed pierwszym spotkaniem… i które tylko niepotrzebnie nas stresuje. O ile znacie się już jakiś czas lub przynajmniej mieliście okazję porozmawiać ze sobą (nawet wirtualnie), to rozmowa na pierwszej randce nie powinna stanowić żadnego problemu. Gorzej, jeśli kompletnie nie znasz tej osoby i nie masz pojęcia o co zapytać – wtedy postaw na spontaniczność. Rozmawiajcie o czymkolwiek (o tym, co zrobiłaś dziś przed randką, o mijającym was akurat psie czy wnętrzu restauracji, w której się umówiliście), możesz przy tym do woli żartować, co pomoże nieco rozluźnić atmosferę. Oczywiście pamiętaj, aby nie były to żadne ciężkie ani kontrowersyjne tematy.

Następnie możecie przejść do rozmowy na temat swoich zainteresowań, pasji. Powiedz, co lubisz robić w wolnym czasie. Porozmawiajcie o ulubionych miejscach, książkach, filmach, muzyce czy grach. To pozwoli wam znaleźć wspólny temat, który będziecie mogli kontynuować przez resztę spotkania. Pamiętaj przy tym, że w rozmowie niezwykle istotna jest umiejętność słuchania. Nie zapomnij dopuścić swojego rozmówcę do głosu, zadawaj mu pytania i słuchaj tego, co chce ci powiedzieć, nawet jeśli nie do końca się z tym zgadzasz.

Nie przejmuj się również, jeśli nagle zapadnie cisza. To normalne na pierwszej randce. Jednak warto ją w porę przerwać, w przeciwnym razie może zrobić się niezręcznie.

Jak okazać zainteresowanie podczas rozmowy na randce?

Bywa, że osoby nieśmiałe kompletnie nie utrzymują kontaktu wzrokowego, wydają się być nieobecne na pierwszej randce, mimo że tak naprawdę wnikliwie słuchają swojego rozmówcy. Taka sytuacja może być naprawdę irytująca i tylko zniechęcić drugą osobę do kolejnego spotkania. Aby tego uniknąć, należy pamiętać o kilku zasadach, które określają, w jaki sposób okazać zainteresowanie.

Przede wszystkim utrzymuj kontakt wzrokowy! Co oczywiście wcale nie oznacza, że musisz przez całą randkę patrzeć się tylko w oczy swojego partnera. Staraj się również kierować wzrok na osobę lub przedmiot, o których akurat rozmawiacie. Pamiętaj również, aby wyrażać emocje za pomocą mimiki. Na pierwszej randce nie znacie się jeszcze zbyt dobrze, więc jeśli zażartujesz w sposób nieoczywisty, twój rozmówca może tego nie zrozumieć.

Materiał zewnętrzny

Share