Jak zaistnieć na Instagramie? 5 skutecznych metod

Jak zaistnieć na Instagramie

Szukanie najskuteczniejszego sposobu na zaistnienie na Instagramie to tak jak szukanie „Świętego Grala”. Z drugiej strony można napisać: „szukajcie, aż znajdziecie, a może będzie Wam dane znaleźć”. Oba przytoczone przykłady mają jedną wspólną cechę, a jest nią szukanie. Aby w poszukiwaniach nie poruszać się bez żadnej mapy, jest kilka podstawowych warunków, które spełniając, można daleko zajść w drodze do instagramowej sławy. Jak zaistnieć na Instagramie?

Jak zaistnieć na Instagramie? – 5 skutecznych metod

  1. Wybranie nazwy – należy pamiętać, że nazwa konta to nie to samo co nazwa użytkownika. Jeśli tak jest, to z należytą uwagą należy podejść do nadania profilowi odpowiedniej nazwy. Powinna być ona krótka, łatwa do zapamiętania i zapisania. Profil firmowy czy produktowy może być związany z nazwą firmy, czy właśnie produktu. Profil warto nazwać tak, aby współgrał on tematycznie z tym co będzie na nim prezentowane.
  1. Zdjęcie – Instagram to serwis głównie bazujący na zdjęciach, dlatego wybieranie ich na profil powinno być wykonane z należytą starannością i pamiętaj – dobra fotografia nie jest równoznaczna z mocną obróbką przez dostępne aplikacje. Im bardziej naturalne, tym większa szansa powodzenia.
  1. Biogram – krótka zwięzła informacja, najlepiej nawiązująca do tematyki przyszłych postów. W biogramie jest idealne miejsce do aktywnego linku przekierowującego do strony www, bloga, sklepu itp. najprościej do miejsca, na którym najbardziej zależy.
  1. Hasztagi – bez tego konto nie ma zbyt dużo szans na powodzenie, odpowiednio dobrane i bez przesadnej liczby, całkiem przyzwoicie „niosą” konto i publikacje.
  1. Posty – bardzo starannie powinno się podejść do pierwszych postów, powinny one być tematycznie powiązane i przygotowane, zanim jeszcze ruszy się instagramową otchłań.

To podstawowe warunki, które należy spełnić, zaczynając działania w budowaniu pozycji konta.

Czy warto od razu upubliczniać nowe konto?

Jeśli nowo założone konto ma spełniać rolę promocyjną, warto powstrzymać się z upublicznianiem go od samego początku. Tak długo jak konto nie jest „publiczne”, tak długo jego posiadacz jest anonimowym użytkownikiem Instagrama. Daje to możliwość obserwowania analogicznych kont, kont konkurencji itp. Taka obserwacja może wiele nauczyć, a na pewno da sporo wskazówek związanych zarówno z tym co i jak robić, jak i czego raczej się wystrzegać. Obserwować najlepiej konta najpopularniejsze i z największymi zasięgami oraz te zbliżone w tematyce do własnego konta.

Kiedy już nabierze się wprawy związanej z obserwacją innych, można pokusić się o „upublicznienie” własnego konta i zamieszczać na nim kolejne posty. Na początek wiele portali wskazuje na to, że warto zakupić lajki na Instagramie oraz obserwacje w celu lepszej prezencji profilu. Ceny takich usług zaczynają się już od kilku złotych więc można śmiało spróbować.

Profil osobisty czy firmowy?

Zakładając konto na Instagramie, można dokonać wyboru, jaki charakter ma mieć konto. Dwa podstawowe typy kont dają różne możliwości, jakie proponują aplikacje wewnętrzne Instagrama. Niewątpliwie konto firmowe jest bardzo ciekawe, choćby w związku z tym, że umożliwia bezpłatny dostęp do różnego rodzaju statystyk ułatwiających prowadzenie konta. Takiego wyboru może dokonać każdy, niezależnie od tego czy posiada firmę, czy też jej nie posiada.

Codzienność każdego użytkownika Instagrama w drodze do sławy

Samo założenie konta na Instagramie i publikowanie kolejnych postów to za mało w drodze do wysokiej pozycji konta. Podstawowym i najważniejszym działaniem jest czynne włączenie się w życie serwisu. Komentowanie, obserwowanie i lajkowanie kont innych to podstawa tworzenia ruchu na własnym profilu. Istnieje coś takiego, jak niepisana „zasada wzajemności”. Polega ona na tym, że najczęściej użytkownicy odwiedzanych i obserwowany kont, na których pozostawia się jakieś reakcje, odwzajemniają się tym samym.

Tego typu działanie wykonywane każdego dnia, zazwyczaj kilka godzin dziennie, jest określane jako praca organiczna. A właśnie ta praca organiczna daje największe rezultaty.

Artykuł sponsorowany

Share