Jak zdrowo odświeżać powietrze w mieszkaniu?

Czy istnieją przyjazne środki odświeżające, dzięki którym zadbamy o dobrą jakość powietrza w domu, gdy jego mieszkańcami są osoby wrażliwe, np. dzieci czy alergicy? Jeszcze nie tak dawno temu odpowiedź brzmiałaby – zdecydowanie nie! Dziś pojawia się nowa kategoria odświeżaczy – produktów bezpieczniejszych dla zdrowia dzięki wodnym recepturom, wolnym od szkodliwych substancji chemicznych, które można spotkać w klasycznych aerozolach.

Odświeżacze powietrza w aerozolach, mimo że pięknie pachną, niestety nie są polecane, gdy w naszych domach przebywają osoby wrażliwe. Ich częste stosowanie może powodować bóle głowy, nasilać objawy alergii oraz działać podrażniająco na delikatną skórę, szczególnie najmłodszych mieszkańców. Rozwiązaniem nie są odświeżacze tworzone domowymi sposobami – receptury będące połączeniem np. octu spirytusowego, sody oczyszczonej, wody i olejków eterycznych to mało trwały i tylko potencjalnie bezpieczny środek. Równie szkodliwe mogą być kadzidełka, w których dymie znajdują się mieszanki chorobotwórczych substancji, np. benzen czy węglowodory poliaromatyczne.

Inną kategorię stanowią odświeżacze wodne – środki nie tylko odświeżające powietrze oraz neutralizujące nieprzyjemne zapachy, ale dodatkowo działające nawilżająco. Za taki efekt odpowiada wodna receptura, wolna od szkodliwych dla zdrowia składników drażniących (np. gazu, propan-butanu), dzięki czemu odświeżacz jest bezpieczniejszy i można go rozpylać nawet na tkaniny (jak zasłony i kotary, poduszki, koce i inne). Jedną z takich propozycji jest linia Brait Magic Mist, która została wzbogacona o wodne kuleczki spełniające funkcję absorbera kompozycji zapachowych. Dzięki temu rozpylona mgiełka zachowuje klarowną czystość oraz pachnie wyjątkowo trwale i świeżo. Kuleczki, oprócz właściwości funkcjonalnych, przyciągają wzrok magicznym wyglądem i sprawiają, że produkt prezentuje się wyjątkowo efektownie.

Dodajmy, że odświeżacze wodne Brait Magic Mist występują w czterech wariantach zapachowych: kwiatowym – Paradise Flowers i White Flowers, owocowym – Exotic Fruits oraz morskim – Ocean Breeze. Produkty dostępne są w drogeriach oraz sieciach handlowych za cenę ok. 8 zł (opakowanie 425 gram).

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Gościem specjalnym była Davina Reeves – Ciara Miss Nowego Jorku,…