Jak zorganizować kameralne wesele?

kameralne wesele

Sezon śluby roku 2021 właśnie się rozpoczął. Podobnie jak w roku poprzednim, sytuacja jest obecnie dość wyjątkowa i nowożeńcy decydują się raczej na kameralne uroczystości w gronie najbliższych. Jak zorganizować kameralne wesele?

Zalety kameralnego ślubu

Kameralne śluby i wesela mają wiele zalet. Mimo, iż wiele par decyduje się na wystawne przyjęcia, duża część nowożeńców chce, by ceremonia była intymna, prywatna i miała charakter miłego spotkania.

Mniejsza liczba gości weselnych to również większe możliwości. Miejsc plenerowych, w których można zorganizować małe przyjęcie, jest zdecydowanie więcej. Większe możliwości daje również wybór sal weselnych. To także łatwiejszy transport, większe możliwości przy wyborze menu i możliwość rozmowy z każdym weselnikiem, co przy olbrzymiej ilości gości wydaje się wyczynem mało realnym.

Za kameralnym ślubem przemawiają również mniejsze wydatki. Należy bowiem zaznaczyć, że często na wystawny ślub i wesele Para Młoda przeznacza całe oszczędności, często wspomagając się kredytem.

Jak zorganizować kameralne wesele?

Małe wesele, czyli ile gości? No właśnie. Dla jednych kameralna uroczystość to ślub na 40-50 osób, dla innych małe wesele oznacza nawet 100 weselników. Jednak w obecnych czasach organizuje się uroczystości nawet na 20-30 osób i jest to zazwyczaj grono najbliższej rodziny i przyjaciół. 

Organizacja podstawowych elementów ślubu przebiega identycznie, jak w przypadku wystawnej uroczystości. Wybór, jakość i wystawność wesela uzależniona jest głównie od budżetu, jaki Młodzi chcą przeznaczyć na ten wyjątkowy dzień. Co trzeba przygotować?

  1. Zaproszenia – mała ilość gości to możliwość wykonania własnych i spersonalizowanych zaproszeń. Mała winietka wygląda gustownie i przepięknie się prezentuje.
  2. Suknia ślubna i garnitur – nawet podczas małej uroczystości, warto zadbać o tak istotny element, jak ubiór. Zazwyczaj Panna Młoda w tym wyjątkowym dniu chce wyglądać tak, jak sobie to wymarzyła, bez względu na liczbę gości weselnych.
  3. Menu – małe przyjęcia to zazwyczaj uroczysty obiad, kolacja. W tym wypadku to całkiem spore oszczędności. Wynajmując dodatkowo lokal – sale weselną Szczecin, można kompleksowo zorganizować przyjęcie z posiłkami.
  4. Muzyka – nawet przy kameralnym weselu niezbędna jest nastrojowa muzyka. Można w takiej sytuacji na kilka godzin wynająć zespół muzyczny lub DJa. Często wystarczy dobrej jakości sprzęt audio, z którego można puścić nastrojowe dźwięki. 
  5. Miejsce i wystrój – dekoracje ślubne tworzą nastrój. Dlatego należy zadbać o temat przewodni dekoracji, co pozwoli nadać miejscu harmonijnej koncepcji. Sale weselne Szczecin oferują Parom Młodym doskonałe miejsce na wesele nawet w kameralnym gronie, gwarantując przy tym doskonałą zabawę.

Klimat miejsca ma ogromne znaczenie. To pamiątka na lata i mnóstwo wspomnień. To jeden z ważniejszych dniu w życiu, dlatego warto wybrać odpowiednie miejsce i zadbać o każdy szczegół nawet w przypadku, kiedy liczba gości jest niewielka. Warto w związku z tym sprawdzić wcześniej każdego z usługodawców, by mieć pewność usług najwyższej jakości.

Share