Pielęgnacja słoneczna — jak prawidłowo stosować kosmetyki na słońce?

Pielęgnacja słoneczna

Opalona skóra często kojarzy się ze skórą wypoczętą i zdrową. Dla wielu z nas to oznaka udanego urlopu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów związanych z pielęgnacją słoneczną. Jak poprawnie dobrać kosmetyki i na co szczególnie zwrócić uwagę? Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi produktami?

Ochrona przeciwsłoneczna to podstawa do zdrowej skóry

Wiele osób myśli, że używając filtrów przeciwsłonecznych, całkowicie blokuje dostęp słońca do skóry. Nie jest to jednak prawdą. Tego rodzaju produkty tworzą swego rodzaju barierę na skórze, która ogranicza w pewnym stopniu działanie promieni słonecznych i spowalnia powstawanie niebezpiecznych zmian. Dodatkowo preparaty tego typu chronią przed powstawaniem przebarwień i zmarszczek wywołanym przez słońce. Dzięki zawartości witamin i olejów chronią i pielęgnują skórę.

Jakie cechy posiadają kosmetyki do opalania i jak działają?

Filtry nowej generacji chronią nie tylko przed promieniami UVA i UVB, ale również promieniami IR. Dodatkowo, dzięki specjalnej formule działają skuteczniej i są bezpieczniejsze dla skóry pomimo użycia niższego stężenia składników aktywnych. 

Jak stosować kosmetyki do opalania?

Nałóż je 30 minut przed ekspozycją na słońce i aplikuj ponownie co dwie godziny. W ten sposób ochrona przeciwsłoneczna jest gwarantowana, a ty możesz cieszyć się bezpiecznym opalaniem.

Rodzaje kosmetyków przeciwsłonecznych i wskaźnik SPF

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów przeciwsłonecznych. Wyróżnić można filtry do twarzy, filtry do ciała, a także sztyfty do wrażliwych miejsc. Występują w formie kremów, olejków oraz w formie sprayu. To od nas zależy, która wersja jest dla nas najwygodniejsza. Ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest wskaźnik SPF. Informuje nas on, w jakim stopniu skóra jest chroniona przed promieniowaniem słonecznym. Im wyższa wartość, tym wyższa ochrona. Obecnie dostępne są produkty z SPF 50 dające pełną ochronę oraz te o nieco niższym wskaźniku: 30 i 15. Na uwagę zasługują bezpieczne dermokosmetyki do pielęgnacji słonecznej włoskiego producenta Diego dalla Palma Professional, które charakteryzują się innowacyjną formułą filtrów ochronnych, jakościowym składem i komfortem stosowania.

Czym są kosmetyki po opalaniu?

Kosmetyki po opalaniu używane są w celu przedłużenia opalenizny. Dodatkowo działają naprawczo na skórę i chronią DNA komórek skóry. Co więcej, preparaty tego typu zawierają substancje łagodzące i nawilżające, dzięki czemu skóra jest zawsze miękka i delikatna w dotyku. Kosmetyki utrwalające opaleniznę dostępne są w formie kremu do ciała, kremu do twarzy, a także żelu pod prysznic, dzięki czemu każdy znajdzie idealne rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.

Kosmetyki przyspieszające opalanie, jak ich prawidłowo używać?

Jeśli opalanie nie jest naszą ulubioną aktywnością lub gdy zależy nam na szybkim efekcie, przyspieszacz opalania jest idealnym rozwiązaniem. Dostępny jest w formie kremu lub olejku. Zawiera w składzie między innymi olej z marchwi, dzięki czemu uzyskać możemy piękną, brązową opaleniznę. Produkt nawilża skórę i nadaje jej miękkości, a dodatkowo skóra wciąż jest chroniona przed niekorzystnym działaniem słońca i soli. Kosmetyk jest również wodoodporny.

Istnieje wiele produktów związanych z pielęgnacją słoneczną. Stosować można kosmetyki chroniące przed słońcem, przyspieszające opalanie lub utrwalające opaleniznę. Dostępne są one w różnych formach takich jak kremy czy olejki. Należy pamiętać, że jeśli zależy nam na zdrowej opaleniźnie, powinniśmy zawsze używać filtrów. To od nas zależy, czy zdecydujemy się na ochronę wysoką (SPF 50), czy nieco niższą (SPF 15,30).

Artykuł sponsorowany

Share