Jak zostać modelką?

Jak zostać modelką

Świat mody od zawsze intrygował i fascynował kobiety na całym świecie. Już w czasach antycznych przywiązywano uwagę do wyglądu, tkanin i strojów. Prezentowano je na sobie z pełną gracją i całkowitą dumą. W czasach współczesnych kiedy to powstał świat modelingu, równocześnie z nim powstały modelki. Dzisiejsze modelki mają za zadanie demonstrację strojów na różnych pokazach i wernisażach, wiele z nich pozuje także artyście czy fotografowi.

Zawód modelki

Zawód modelki, to nie tylko poruszanie się z gracją, szczupłe ciało i blask reflektorów sławy. To często długa wyczerpująca sztywna praca poza domem. Często odwiedzając dalekie kraje widzisz tylko cztery ściany pokoju, wybieg i błysk fleszy. Dlatego osoba chcąca zostać modelką, powinna być zdeterminowana i bardzo silna psychicznie. Odporna na tęsknotę za bliskimi i twarda na różne nieprzyjemności.

Cechy modelki

Cechy modelki: zdeterminowana, silna psychicznie, bogata osobowość, ciekawość świata, inteligencja, zdolność analitycznego myślenia, kreatywna, zdolna do pogłębiania swojej wiedzy, ambitna, pilna, dojrzała, profesjonalistka, opanowana, zawsze kończy to co zaczyna, słucha porad doświadczonych, potrafi stawić czoło przeciwnościom losu, odporna na ciężką i intensywną pracę, pozytywnie nastawiona do życia, zna przynajmniej jeden język obcy. Przydaje się znajomość prawa – w szczególności prawa autorskiego

Wymiary modelki

Idealne wymiary modelki:

– wiek 14-23 lata
– wysoki wzrost powyżej 174 cm
– szczupła i proporcjonalna budowa ciała
– gładka skóra
– brak tatuaży oraz blizn
– ładne równe zęby
– dla niepełnoletnich: możliwość zastania modelką tylko za zgoda rodziców!

Przydatne informacje

Są pewne kryteria, których po prostu nie da się ominąć. Firmy, które zajmują się modelingiem zwracają uwagę nie tylko na wiek , wzrost i budowę ciała przykładają także uwagę na cerę i osobowość. Jeżeli posiadasz konkretne zainteresowania i jesteś osoba ekspresyjną nie masz się czego obawiać- twoi przyszli pracodawcy na pewno to zauważą. Jednak powinnaś zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów:

Osobowość modelki

Każda kobieta posiada osobowość. Jednak wspominając o tym chcemy podkreślić znaczenie ciężkiej pracy i dążenia do osiągnięcia sukcesu. Modelka musi być pewna siebie, znać swoje cele i dbać o ich szybką realizację. Modelka musi być otwarta do świata i ludzi tym samym musi posługiwać się biegle przynajmniej jednym (niekiedy dwoma) jeżykami obcymi. Powinnaś być profesjonalistką w swoim fachu, musi znać świat mody od A do Z. Interesować się nowościami, projektantami i organizowanymi pokazami – nawet wtedy kiedy nie jest na nie zaproszona.

Ciało modelki

Ciało: Ciało modelki musi być niczym bogini. Delikatne umięśnione, bez cellulitu, siniaków i blizn. Budowa powinna zachować pewne proporcje, jak wcięcie w talii. Dobrze jest mieć symetryczną twarz. Jest to na pewno rzadkość, jednak równe zęby, usta i brwi mogą zwiększyć twoje szanse. Twoja skóra powinna być idealnie zadbana i gładka. Nie mogą być na niej blizny, tatuaże czy przebarwienia. Należy unikać solarium i zbyt długiego przebywania na słońcu. Jeżeli masz problemy z skórą skontaktuj się z dermatologiem. Możesz tym samym szybko wyleczyć nieprzyjemności zanim podejmiesz pracę w modelingu. Tak samo Twoje włosy powinny być odpowiednio przystrzyżone (końcówki równe) i nie zniszczone. Jeżeli Twoje włosy posiadają rozdwajające się końcówki, są brzydkie, przetłuszczają się zwróć się do dermatologa i fryzjera tuz przed pracą w agencji.

Kamila Kowalska

fot. Pinterest.com

Share