Rodzaje diety pudełkowej – zdrowa dieta dla każdego

dieta pudełkowa

Usługi dietetyczne to nowy segment rynku znakomicie wpisujące się w niezwykle popularny nurt zdrowego ożywiania i bycia fit. Zdrowy tryb życia stał się sposobem na życie wśród wielu młodych osób, które na co dzień prowadzą bardzo intensywny tryb życia i nie mają czasu na gotowanie. To właśnie dla nich wymyślono catering dietetyczny i tzw. dietę pudełkową. W ofercie firmy Nutridieta istnieje szeroka gama propozycji dietetycznych dla osób o różnych potrzebach i gustach.

Dieta pudełkowa, czyli dla każdego odpowiedni rodzaj diety

Dietetycy i lekarze zalecają zdrową i niskokaloryczną dietę wszystkim osobom, które mają problemy z nadwagą. Podczas stosowania jakiejkolwiek diety warto zadbać o to, aby była pełnowartościowa, obfitująca w witaminy i minerały i smaczna. Aby menu spełniało te wymagania trzeba posiadać odpowiednią wiedzę na temat produktów odżywczych, a także znać liczbę kalorii, którą posiadają poszczególne składniki, oraz ich indeks glikemiczny. Każdy z nas ma inny gust kulinarny i inne potrzeby, dlatego specjaliści przygotowali różnorodne rodzaje diety pudełkowej dla wymagających klientów.

Klasyczne menu – uniwersalna i zdrowa dieta 

Warto pamiętać, że właściwie skomponowana i dobrze zbilansowana dieta pozwala osiągnąć i utrzymać idealną sylwetkę. Samo ograniczenie kalorii do minimum nie pomoże nam zrzucić zbędnych kilogramów, gdyż nie zapewnimy organizmowi odpowiedniej dawki witamin i składników mineralnych. Niedobory mogą powodować zgubne konsekwencje nieprawidłowo stosowanej diety i prawdopodobnie organizm sam upomni się o niezbędne mu składniki.

Jeśli chcemy uniknąć anemii czy innych problemów zdrowotnych wynikających z nieprawidłowej diety, najlepiej zaufać specjalistom i sięgnąć po dietę pudełkową korzystając z precyzyjnie ułożonego planu żywieniowego, który zaspokaja potrzeby żywieniowe konkretnej osoby. Dieta regular jest w 100% oparta na produktach pełnoziarnistych, świeżych warzywach, chudym mięsie i nabiale, a także zdrowych tłuszczach roślinnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Ponadto w diecie tej znajdują siłę składniki tzw. superfoods oraz przyprawy pochodzące z różnych kuchni świata.

Dieta Pesco, czyli coś dla miłośników ryb

Pescowegetarianizm jest jednym z wariantów diety wegetariańskiej z jedną zasadniczą różnicą: oprócz warzyw dieta bazuje na rybach i owocach morza. To rodzaj diety zbliżonej do kuchni japońskiej lub potraw z rejonu Morza Śródziemnego, uznane za najzdrowsze na świecie. Osoby deklarujące się jako pescowegetarianie nie jedzą mięsa ani wędlin, lecz jedynie ryby i owoce morza. Właściwy dobór składników oraz przypraw pozwalają przygotować specjalistom pełnowartościowe i smakowite dania.

Dieta dla aktywnych

Wielu zwolenników zdrowego stylu życia regularnie uprawia sport. Aktywność fizyczna wymaga odpowiedniej dawki energii, którą dostarczymy do organizmu w postaci pełnowartościowej i odpowiednio przygotowanej diecie. W zależności od zapotrzebowania energetycznego osoby aktywnie uprawiające różne dyscypliny sportu mogą wybrać dietę pudełkową o różnej kaloryczności: począwszy od 1500 kcal aż do 3000 kcal.

Materiał zewnętrzny

Reklama
Pytanie, które zadajecie nam bardzo często – co na wypadanie włosów? Oprócz odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy warto pamiętać o regularnym uzupełnianiu braków witamin. Jakich?

Komentarze

komentarze