Jak zrobić magiczną dekorację do pokoju córki?

dekoracja jednorożec

Jednorożec, z białą suknią i rogiem na środku czoła, to mityczne zwierzę, które fascynuje zarówno młodych, jak i starszych. Bardzo modny, można go znaleźć niemal wszędzie: na ubraniach, papeterii, zaawansowanych technologicznie akcesoriach czy nawet przedmiotach dekoracyjnych. Dlatego bez wahania podajemy pomysły na udekorowanie pokoju małej dziewczynki z jednorożcami.

Kolory, które należy wybrać do dekoracji sypialni jednorożca

Aby stworzyć dekorację sypialni jednorożca, zacznij od wyboru odpowiednich kolorów. Oprócz białej sierści, mityczne zwierzę kojarzy się przede wszystkim z 7 kolorami tęczy (fioletowym, indygo, niebieskim, zielonym, żółtym, pomarańczowym i czerwonym) oraz ich odcieniami. Uważaj, są one wybrane w pastelowych odcieniach dla nowoczesnego akcentu. Te kolory można znaleźć na ścianach, meblach, tkaninach i przedmiotach dekoracyjnych w sypialni. Dla większej fantazji można dodać również złoto. Jeden z naszych faworytów chwili: czarny jednorożec.

Dekoracja ścienna dla fanów jednorożców

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o pracę nad ścianami, jeśli chcesz stworzyć dekorację jednorożca do pokoju swojej córki.

Pierwszym z nich jest trzymanie się klasycznej metody: malowanie ścian. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na farbę opartą na roztworze wodnym, który jest nieszkodliwy dla zdrowia małych dzieci. Są one szczególnie wrażliwe. Możesz mieszać dwa lub trzy różne kolory w zależności od inspiracji. Po tym czasie można zostawić ścianę w takim stanie, w jakim jest, lub dodać powłokę. Dostępne są setki różnych wzorów jednorożców.

  • Przede wszystkim naklejki ścienne to rewolucja w dziedzinie aranżacji wnętrz. Nie brakuje wzorów jednorożców. Dzięki różnym wzorom: głowa jednorożca, tęcza, emoji jednorożca, gwiezdny wystrój; Twoja córka będzie nad księżycem, gdy zobaczy wynik. Od strony „pracy”, naklejki ścienne nie wymagają szczególnej konserwacji i są łatwe do nałożenia i usunięcia. Jest to najlepsza opcja, jeśli Twoja księżniczka chce nadać ścianom swojego pokoju jednorożcową metamorfozę.
  • Z drugiej strony tapety również zyskały nowy wygląd. Z dala od kwiecistych i pożółkłych modeli, odkryjesz również tapety z motywem jednorożca, każda równie oryginalna jak kolejna.

Zaprojektowanie części sypialnej z motywem jednorożca

Jak stworzyć piękny kącik sypialny z dekoracją jednorożca do sypialni księżniczki? Tutaj design dotyczy głównie pościeli i dodatków wokół łóżka.

Wybór zestawu pościeli jednorożca

Przede wszystkim ważny jest wybór pościeli. Oprócz motywu jednorożca, ważne jest również, aby wybrać jedwabisty i wygodny zestaw pościeli. Najlepiej wybierać modele wykonane z naturalnych materiałów, takich jak na przykład bawełna. Nie powodują one raczej alergii ani wszelkiego rodzaju podrażnień skóry. Dodatkowo są łatwe w pielęgnacji, co jest dobrą rzeczą, zwłaszcza dla rodziców. W dziecięcym, designerskim lub humorystycznym stylu, wzory z motywem jednorożca na prześcieradłach, pościeli i poszewkach na uszy od „Królestwo Jednorożca” wniosą niepowtarzalny akcent do łóżka Twojej córki.

Aby dopełnić wygląd, nie zapomnij dodać dywanu lub narzuty na łóżko z tym samym motywem. Idealne środowisko do snucia marzeń !

Postaw na lampę jednorożca

Lampka nocna zajmuje szczególne miejsce w sypialni Twojego dziecka. Dzięki bardzo niskiemu natężeniu światła stworzy kojącą atmosferę dla dobrego snu, ale także będzie stanowić punkt odniesienia, jeśli Twoja córka obudzi się w nocy. Wybierz ją więc z największą starannością!

Aby towarzyszyć swojej księżniczce w nocy, wybierz „różową lampę jednorożca”. Ten żywiczny model może być używany przez wiele lat. To świetny prezent dla dziecka z okazji jego narodzin, jeśli rodzice powiedzieli o płci przed narodzinami. Z kolei najmłodszym spodoba się „lampka nocna 3D z jednorożcem”. Bardzo estetyczny, nie omieszka wnieść do pokoju córki nutki oryginalności. Jego specyfika: rozprasza 16 różnych kolorów.

Zainstaluj plac zabaw dla jednorożców

Po miejscu do spania, nadszedł czas na urządzenie miejsca zabaw o tematyce jednorożca. Aby rozbudzić dziecko, należy sięgnąć po kolorowe zabawki i akcesoria. Oczywiście należy również zadbać o to, aby wybrać przedmioty wysokiej jakości, które zapewnią maluchom bezpieczeństwo. Poznaj nasze pomysły na dekoracje z jednorożcem do sypialni dziewczynki !

Weź matę do zabawy z wzorem jednorożca

Mata do zabawy jest najważniejszym elementem w strefie zabaw. Aby Twoja dekoracja o tematyce jednorożca zakończyła się sukcesem, nie wahaj się wybrać modelu, który dumnie reprezentuje mityczne zwierzę. Różowy, biały, czarny – dla każdego koloru coś się znajdzie. Możesz dopasować ją do kolorów ścian, zasłon czy pościeli.

Mata jednorożec ma prostokątny kształt i powinna być umieszczona w rogu pokoju dziecka, obok schowka na zabawki lub regału z książkami. Jeśli wybierzesz okrągłą dywanik jednorożca, możesz umieścić go w dowolnym miejscu w pokoju. Świetnie będzie wyglądał w kącie lub na środku pokoju. Ostatnia kwestia: zawsze pamiętaj, aby sprawdzić, czy dywan ma antypoślizgową stronę, jak modele dostępne na stronie Królestwo Jednorożca, aby uniknąć poślizgnięć i siniaków.

Zakładanie poduszek jednorożca dla dodatkowego komfortu

Pośród miękkiej maty do zabawy, pluszaków i innych zabawek, Twoja mała dziewczynka z pewnością będzie potrzebowała nieco więcej komfortu. W tym celu nie wahaj się umieścić poduszek w jej strefie zabawy. Oprócz tego, że jest przedmiotem dekoracyjnym, przyczyni się również do dobrego samopoczucia Twojego malucha niezależnie od tego, czy będzie leżał, czy siedział. Krótko mówiąc, należy zadbać o komfort podczas zabawy.

Artykuł partnerski

Share