5 zalet srebra sterling, które musisz znać

5 zalet srebra sterling, które musisz znać

Srebro sterling nie bez powodu stanowi jeden z najpopularniejszych stopów srebra, wykorzystywanych w jubilerstwie. Uwielbiane przez kobiety i mężczyzn, perfekcyjnie uzupełnia zestawy codzienne i casualowe, coraz częściej pojawia się również na salonach. Czym jest i jakie zalety decydują o jego popularności? Koniecznie sprawdź!

Srebro sterling. Wyjątkowe właściwości srebra próby 925

Srebro sterling, zwane srebrem próby 925, to popularny w jubilerstwie stop, wykorzystujący 92,5% srebra szlachetnego i 7,5% innych metali, najczęściej miedzi, germanu, cynku lub platyny. Odpowiednio twarde, nadaje się do modelowania i może być wykorzystywane również w bardziej zaawansowanych projektach.

1. Trwałość i podatność na modelowanie 

Srebro sterling, w stosunku do srebra szlachetnego (zawierającego aż 99,9% srebra w stopie), charakteryzuje się odpowiednią trwałością i podatnością na dowolne modelowanie. Przykładem fantazyjnych projektów, zrealizowanych z wykorzystaniem srebra sterling są, chociażby propozycje internetowego sklepu jubilerskiego https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria-srebrna-925/ 

2. Mniejsze tempo matowienia

Ze względu na skład stopu, srebro sterling zdecydowanie wolniej matowieje. Biżuterię próby 925 możesz nosić tak często, jak tego potrzebujesz, jednocześnie – nie musisz martwić się jego przechowywaniem. Stop srebra i innych metali, cynku, germanu, miedzi lub platyny, wolniej wchodzi w reakcję z powietrzem, jest również odporniejszy na działanie wilgoci. 

3. Niższa cena w stosunku do biżuterii ze srebra szlachetnego

Srebro próby 925, ze względu na niższą zawartość czystego srebra w stopie jest wyraźnie tańsze. Niska cena nie oznacza jednak niskiej jakości. Przeciwnie – srebro sterling jest trwałe, odporne na czernienie i matowienie i estetyczne. 

4. Brak reakcji alergicznych 

Srebro sterling, dzięki wysokiej zawartości kruszcu szlachetnego (czyli czystego srebra), nie wywołuje reakcji alergicznych. Biżuteria na bazie srebra próby 925 (najwyższej, obecnie stosowanej w branży jubilerskiej), nie uczula, a dodatek pozostałych metali jest niemal niewyczuwalny. 

5. Odporność na działanie wody i powietrza

Szlachetne srebro jest podatne na niekorzystne działanie wody i powietrza – w kontakcie z nimi nieestetycznie czernieje. Ciekawą alternatywną okazuje się zatem srebro sterling. Jeśli odpowiednio o nie zadbasz (praktyczne wskazówki znajdziesz np. tutaj: https://www.ankabizuteria.pl/blog/bizuteria-srebrna-sterling-dlaczego-jest-tak-popularna-i-jak-sie-nia-opiekowac/), spowolnisz proces ciemnienia i na dłużej zachowasz estetyczny wygląd biżuterii.

Artykuł sponsorowany

Share