Jak zrobić mydło w domu? Zobacz 5 prostych kroków

Jak zrobić mydło

W ciągu ostatnich kilku lat naturalne rzemieślnicze mydła stały się niezwykle popularne. Głównym czynnikiem decydującym o ich zakupie jest fakt, że nie zawierają sztucznych utwardzaczy, spieniaczy oraz barwników. Ponadto dodatek ziół i odpowiednich roślinnych olejów sprawia, że wspomagają leczenie chorób dermatologicznych. W przeciwieństwie do drogeryjnych synetycznych mydeł, zawierają naturalnie wytworzoną glicerynę. Ta gliceryna w trakcie przemysłowej produkcji jest usuwana i wykorzystywana do innych kosmetyków. Jak więc zrobić mydło w domu?

Nie każdy wie, że mydło naturalne, które doskonale oczyszcza, pielęgnuje i odżywia skórę, można stworzyć samemu w domowym zaciszu.

Większość składników bez trudu odnajdzie się w domu. Fascynująca jest świadomość wpływu na skład oraz tworzenie mydła zgodnie z własnymi oczekiwaniami.  

Ponadto jak każde rękodzieło, jest to dobra zabawa, która relaksuje i rozwija kreatywność.

Jak zrobić samemu naturalne mydło

Gdzie szukać informacji w jaki sposób zrobić naturalne mydło?

Po podjęciu decyzji, że chce się zrobić swoje pierwsze mydło pojawiają się dziesiątki pytań. Na początku są to godziny spędzone na grupach mydlarskich oraz na zagranicznych mydlarskich kanałach na YouTubie. Czytanie, szukanie odpowiedzi, próba zrobienia pierwszego mydła i pierwsza porażka. Internet jednak nie wystarcza. Najczęściej w takim momencie zaczyna się szukać mydlarskich warsztatów. No tak…. I potem okazuje się, że najbliższe stacjonarne warsztaty są kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania. Taki wyjazd generuje dodatkowe koszty.

Każdy z doświadczonych mydlarzy był kiedyś w tym samym punkcie. Na internecie nie ma jednego miejsca, gdzie wytłumaczone jest wszystko od A do Z. Do tego idealnie by było, gdyby każda odszukana informacja była wzbogacona o film instruktażowy.

Naturalne mydło

A może by tak zrobić mydlaną platformę?

Po kilku latach zbierania mydlanego doświadczenia zrodził się pomysł, aby zebrać całą swoją praktyczną wiedzę i przerzucić ją w jedno miejsce. Głównym celem stworzenia takiej platformy była edukacja innych jak wykonać mydło naturalne w domowych warunkach w oparciu o naturalne, proste składniki. Tak, aby Ci którzy chcą zacząć wykonywać mydła nie musieli tracić czasu na szukanie szczątkowych informacji na internecie bądź wyjazdy na warsztaty. Chcieliśmy to maksymalnie uprościć i dać ogrom wartościowych, sprawdzonych i rzetelnych informacji w jednym miejscu. Tym samym zaoszczędzić czas i skupić się na robieniu mydeł w oparciu o konkretną wiedzę.

Na czym polega mydlany warsztat online „Jak zrobić mydło w 5 krokach?”

Jest to pierwszy w Polsce tego typu mydlarski warsztat. Ma on charakter onlinowy, a cała wiedza jest na platformie. Osoba, która raz go wykupiła, otrzymuje dożywotnio do niej dostęp wraz z jej wszystkimi aktualizacjami o nowe przepisy. Każda osoba ma również wejście do zamkniętej grupy wsparcia, na której w razie problemów może zadawać pytania.

Jak przedstawiona jest wiedza w warsztatach online „Jak zrobić mydło w 5 krokach?”

Warsztaty online składają się z części teoretycznej i praktycznej.
W części teoretycznej uczymy z czego składa się mydło oraz jakie są sposoby na wzbogacenie pielęgnacyjnych i fizycznych właściwości mydeł. Ponadto pokazujemy w jaki sposób stworzyć własną recepturą o preferowanych właściwościach bądź modyfikować już istniejącą. Przy mydłach nic nie można robić „na oko”. Wszystko musi być odmierzone co do grama, tutaj liczy się aptekarska dokładność.

Część praktyczna, krok po kroku przeprowadza za rękę warsztatowiczów po wszystkich etapach robienia mydeł. Wszelkie niezbędna informacje są w postaci pdfów oraz filmów instruktażowych. Dodatkowo jest dział pytań i odpowiedzi oraz miejsce gdzie można sprawdzić swoją wiedzę. Konkretnie, prosto i na temat. Bez zbędnych słów i zamydlania oczu. [gm album=359]

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach online?

Przede wszystkim jest to bardzo praktyczna forma przekazywania wiedzy.

Z własnego doświadczenia wiemy, że po ukończeniu warsztatu stacjonarnego pozostaje w głowie myśl, że „coś o tym było na warsztatach, ale nie pamiętam co dalej`”. W każdym momencie warsztatu online można wrócić do momentu, który sprawia największą trudność. Można oglądać po jednej lekcji dziennie, bądź ukończyć cały warsztat w jeden dzień. Wszystko zależy od tego ile ma się aktualnie czasu. To warsztatowicz decyduje kiedy i gdzie się uczy!

Jest to idealna opcja dla osób, które poszukują już gotowych rozwiązań i nie mają czasu na ciągłe eksperymentowanie, chcą po prostu gotowce, na podstawie których wykonają własne mydło.

Co nas cieszy?

Najbardziej cieszą nas zdjęcia oraz opinie na temat warsztaów, które na bieżąco otrzymujemy od naszych warsztatowiczów. Dla wielu z nich zrobienie pierwszego mydła staje się początkiem przygody do naturalnej pielęgnacji. Jest to niezwykle wzruszające wiedząc, że inspirujemy innych do takich zmian.

Autor: Mariusz Łata

Share