Jaki filtr powietrza do domu wybrać?

Domowy oczyszczacz powietrza to inwestycja, która zwraca się w postaci poprawy jakości życia dzięki możliwości oddychania zdrowym, czystym powietrzem bez pyłu, kurzu i alergenów. Wybierając filtr powietrza do domu, pomyślmy o takim, który będzie służył nam przez lata. To, jaki oczyszczacz powietrza wybierzemy, zależeć będzie od naszych indywidualnych preferencji zdrowotnych, warunków mieszkaniowych, możliwości finansowych i odczuć estetycznych, ponieważ domowy oczyszczacz powietrza dobrany wyglądem do pomieszczenia, w którym będzie pracował, stanie się spójnym elementem wystroju wnętrza.

Oczyszczacze powietrza to hit na rynku sprzętów gospodarstwa domowego. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej społeczeństwa popyt na urządzenia poprawiające jakość życia i stan zdrowia wzrasta. Warto wybrać domowy oczyszczacz powietrza produkowany przez renomowaną firmę oferującą gwarancję i wsparcie techniczne, a decyzję odnośnie do modelu oprzeć na dokładnym poznaniu specyfikacji i możliwości konkretnych sprzętów, ich przeznaczeniu i wydajności. Wówczas dowiemy się, jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszy dla nas.

Wybieramy filtr powietrza do domu

Nowoczesne oczyszczacze powietrza charakteryzują się możliwością wyboru spośród wielu wariantów. Najlepszy dla nas filtr powietrza do domu spośród kilku opcji najlepiej wybrać po porównaniu ich zasięgu i głośności. Zasięg, a raczej wydajność danego oczyszczacza to zdolność jego poprawnej i skutecznej pracy na określonej przestrzeni wokół, szacowanej w metrach kwadratowych. Przykładowo – do mniejszych pomieszczeń wystarczy mniejszy, domowy oczyszczacz powietrza o zasięgu pracy około 30 metrów kwadratowych.

Do dużego salonu z otwartą kuchnią lub kawalerki typu studio lepiej nada się filtr powietrza do domu o powierzchni powyżej 60 lub nawet 90 metrów kwadratowych. Zbyt niska wydajność sprzętu spowoduje, że zużycie energii przez urządzenie będzie niewspółmierne do jego mocy działania, powietrze może być oczyszczane niedokładnie i praca sprzętu nie będzie nas satysfakcjonowała. Urządzenie można oczywiście przenosić lub przewozić przy pomocy wbudowanych w niektóre modele kółeczek, wówczas możemy w ciągu dnia oczyszczać powietrze w gabinecie do pracy lub w salonie, a na noc zabierać nasz domowy oczyszczacz powietrza do sypialni, zapewniając sobie zdrowy i spokojny sen. Wiele modeli oferuje również opcję sterowania zdalnego poprzez aplikację mobilną, co znacznie ułatwia ustawianie działania urządzenia odpowiednio do aktualnych warunków atmosferycznych i naszych potrzeb bez konieczności wstawania z łóżka. Wygodne, prawda?

Odpowiedni dla nas filtr powietrza do domu dokładnie dobierze dla nas wirtualny przewodnik znajdujący się na stronie www firmy Samsung. Po odpowiedzi na kilka pytań system wyszuka oczyszczacze odpowiadające naszym preferencjom, warunkom i stylowi życia.

Artykuł zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Let's dance to hasło przewodnie tegorocznej odsłony wiosenno letniej kolekcji…