Jaki kupić sprzęt AGD do kuchni?

Zakup wyposażenia do kuchni to często trudne zadanie. Spośród wielu propozycji producentów musimy wybrać te, które nie tylko odpowiadają naszym potrzebom, ale również możliwościom finansowym. Dziś podpowiemy, na co zwracać uwagę wybierając poszczególne sprzęty. Sprzęt AGD do kuchni – ważna jakość Wybierając wyposażenie do kuchni warto pamiętać, że sprzęt tutaj będzie mocno eksploatowany. Praktycznie każde urządzenie jest codziennie w użyciu, zatem jakość powinna być głównym wyznacznikiem podczas naszych zakupów.

Lodówka

Jeśli chodzi o wybór lodówki, to należy zastanowić się, czy wystarczy nam sama chłodziarka czy również zamrażarka. Chłodziarko-zamrażarka będzie praktycznym wyborem, gdyż w mieszkaniu zwykle nie mamy miejsca na dodatkowe urządzenie mrożące. Wielkość lodówki zależy głównie od liczby lokatorów. W przypadku singla możemy postawić na małą, 80cm lodówkę, natomiast dla rodziny konieczny będzie zakup większej, o wysokości co najmniej 170cm. Lodówki mogą być jedno lub dwudrzwiowe – o większej pojemności. Decydując się na lodówkę z dwoma skrzydłami drzwiowymi musimy mieć pewność, że będziemy mieć odpowiednio dużo miejsca, aby ją ustawić i tym samym wygodnie otwierać.

Koszt lodówki może się wahać od kilkuset złotych aż po kilkanaście tysięcy złotych, w zależności od tego, jakie dodatkowe funkcje posiada. 

Kuchenka

Wybór kuchenki będzie uzależniony od tego, czy ma ona być podłączona do instalacji gazowej czy elektrycznej. Ponadto warto zastanowić się, czy chcemy mieć osobno płytę kuchenną czy zintegrowaną kuchnię z piekarnikiem. W pierwszym przypadku możemy bowiem rozdzielić te dwa urządzenia i na przykład sam piekarnik mieć w zabudowie. Jeśli decydujemy się na zakup płyty kuchennej, to tu również musimy wybrać, czy chcemy mieć klasyczną kuchenkę z palnikami czy może płytę indukcyjną, W przypadku wyboru tej drugiej opcji musimy wziąć pod uwagę konieczność zakupienia dodatkowych garnków i patelni przeznaczonych do tego rodzaju płyty.

Klasyczną kuchenkę palnikową ze zintegrowanym piekarnikiem kupimy już za kilkaset złotych, a ta z dodatkowymi funkcjami będzie nas kosztowała ok. 2000-2500zł. Za płytę indukcyjną zapłacimy od 1000 do 3000 zł, te bardziej nowoczesne mogą kosztować nawet 6000 zł.

Okap

Niezwykle ważny element wyposażenia zwłaszcza w przypadku kuchni ślepej. Okap pozwala odprowadzić zapachy podczas gotowania i tym samym uniemożliwić ich przenikanie do innych pomieszczeń. Do mieszkania warto wybrać okap o cichej pracy, aby nie przeszkadzał on innym domownikom w oglądaniu telewizji czy słuchaniu muzyki. Na rynku mamy wiele rodzajów okapów, jak na przykład standardowe przyścienne w kształcie litery “T”, skośne lub okrągłe, okapy wysypowe, do zabudowy, blatowe czy sufitowe. Okap kuchenny zakupimy już w cenie od 300 do 1000 zł.

Zmywarka

Obecnie trudno wyobrazić sobie kuchnię bez zmywarki. Rozmiar tego urządzenia wybieramy pod kątem wielkości kuchni oraz ilości mieszkańców. W małej kuchni dla singla świetnie sprawdzi się zmywarka o szerokości 40cm w zabudowie. Na rynku dostępne są również wolnostojące małe zmywarki, które można postawić na blacie. W przypadku konieczności zakupu większej zmywarki optymalną szerokością będzie 80cm. Ceny zmywarek wahają się od 1000 do 2000zł.

Wybór sprzętu kuchennego wymaga wcześniejszego przemyślenia naszych potrzeb, ale również odpowiedniego zaplanowania rozmieszczenia poszczególnych urządzeń. Przed zakupem upewnijmy się, czy dany sprzęt zmieści się w zaplanowanym miejscu oraz będzie wygodny w użytkowaniu.

Polecamy również: Ile kosztuje wykończenie mieszkania deweloperskiego.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Świadomie nie chcielibyśmy dostarczać ich swojemu organizmowi – syrop glukozowy,…