Jaki oczyszczacz powietrza wybrać, aby skutecznie pozbyć się smogu?

oczyszczacz powietrza

Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza? Smog oraz inne zanieczyszczenia codziennie wkradają się do naszych mieszkań, zatruwając powietrze, którym oddychamy. Jeśli wyposażysz swój dom w dobrej jakości oczyszczacz powietrza, smog, pyłki i kurz na zawsze znikną z Twojego życia.

Oczyszczacz powietrza na smog – najważniejsze elementy

Aby wyeliminować z mieszkania zanieczyszczenia i smog, oczyszczacz powietrza powinien mieć odpowiedni system filtracji. Najskuteczniejsze oczyszczacze powietrze to te, które oczyszczają powietrze za pomocą trzech rodzajów filtrów, na które składają się: filtr wstępny, filtr węglowy oraz filtr HEPA. Filtr wstępny oczyszcza powietrze z większych cząsteczek kurzu, włosów i sierści. Filtr z węglem aktywnym odpowiada z kolei za eliminację tzw. lotnych związków organicznych, czyli gazów (np. szkodliwego formaldehydu) oraz odorów. Ostatni rodzaj filtrów – HEPA – usuwa z powietrza alergeny, drobinki kurzu, roztocza, zarodniki pleśni, niektóre wirusy i bakterie, a także smog. Oczyszczacz powietrza zaopatrzony w tak rozbudowany system filtracji z pewnością podoła wszystkim domowym zanieczyszczeniom powietrza.

Na co zwracać uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza na smog?

Podejmując decyzję dotyczącą tego, jaki oczyszczacz powietrza kupić, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Pierwszym z nich jest rodzaj filtrów, jaki oczyszczacz powietrza ma. Natomiast drugi to wydajność. Urządzenie jest wydajne, jeśli w ciągu godziny jest w stanie trzykrotnie oczyścić powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Stąd, aby dowiedzieć się, jaką wydajność powinien posiadać nasz oczyszczacz, należy obliczyć kubaturę danego pomieszczenia, a następnie wynik pomnożyć razy trzy. Kolejny istotny aspekt to głośność pracy. Jeśli chcemy postawić nasz oczyszczacz powietrza w sypialni lub pokoju dziecięcym, dobrze byłoby, aby urządzenie w trybie nocnym nie generowało hałasu większego niż 35 dB. Ostatni ważny czynnik to cena. Kupując oczyszczacz powietrza, należy jednak liczyć się nie tylko z ceną samego urządzenia, lecz także z kosztami dodatkowymi, takimi jak koszty poboru prądu, filtry czy części zamienne. Wiedząc to wszystko, można przejść do kolejnego etapu, jakim jest podjęcie decyzji, jaki oczyszczacz powietrza najbardziej odpowiada naszym wymaganiom i oczekiwaniom.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Zastanawiając się, jaki oczyszczacz powietrza kupić do domu lub mieszkania, warto przyjrzeć się ofercie firmy Samsung. Co należy podkreślić – wszystkie oczyszczacze tej marki mają trzystopniowy system filtracji, dzięki czemu gwarantują oczyszczanie powietrza z 99,97% zanieczyszczeń. Ponadto każdy model dostosowany jest do innego rozmiaru pomieszczeń. W ofercie znajdziemy urządzenia przystosowane do pokojów mierzących 34, 40, 47, 60 oraz 90 m2. Wszystkie oczyszczacze mają także blokadę rodzicielską, uniemożliwiającą dzieciom zmienianie ustawień urządzenia, oraz tryby automatyczny i nocny. Każdy z nich, pracując w trybie nocnym, nie generuje hałasu większego niż 21 dB, co czyni je jednymi z najcichszych tego typu urządzeń na rynku. Ponadto większość oczyszczaczy ma także intuicyjne wyświetlacze LED, czterokolorowe wskaźniki jakości powietrza oraz moduł Wi-Fi z dedykowana aplikacją mobilną do zdalnego kontrolowania urządzenia. To tylko niektóre z wielu funkcji oczyszczaczy oferowanych przez markę Samsung. Niezależnie jednak od tego, który model urządzenia wybierzemy, istotne jest to, aby skutecznie sprawiało, że powietrze w mieszkaniu będzie zdrowe, czyste i świeże. Gdy zdecydujemy się na oczyszczacz powietrza, smog oraz inne domowe zanieczyszczenia pozostaną już tylko wspomnieniem.

Materiał zwenetrzny

Share