Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać dla ukochanej?

Oświadczyny są jednym z najbardziej emocjonujących momentów w życiu każdej pary. Właśnie dlatego towarzyszący im pierścionek także powinien być wyjątkowy. Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Sprawdź te wskazówki, aby wybrać taką biżuterię, którą zaskoczysz i oczarujesz swoją wybrankę!

W sklepach jubilerskich czeka szeroka gama pierścionków na zaręczyny, np https://www.interjubiler.pl/pl/c/PIERSCIONKI-ZARECZYNOWE/23. Stąd tak często pojawiające się pytanie: jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, aby rzeczywiście robił wrażenie i był trwały na lata? Oto 5 kroków, aby wybrać idealny pierścionek dla ukochanej.

1. Rodzaj kruszcu

W pierwszym kroku konieczne jest wybranie kruszcu, z którego wykonany będzie pierścionek na tę wspaniałą okoliczność. Aktualnie, poza popularnym złotem żółtym, salony jubilerskie oferują pierścionki wykonane ze złota białego, złota różowego, platyny, palladu, tytanu oraz srebra.

Rodzaj oraz kolor kruszcu najlepiej dopasować do gustu wybranki. Przykładowo, gdy nosi ona głównie biżuterię w kolorze srebrnym, warto wziąć pod uwagę białe złoto, platynę, pallad, tytan lub srebro.

Należy także zwrócić uwagę na próbę surowca. W przypadku złota najczęściej stosowana to 585.

2. Kamień szlachetny

Tradycyjnie pierścionek zaręczynowy powinien być inkrustowany diamentem, najlepiej o brylantowym szlifie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać taki, który będzie ozdobiony innym kamieniem, na przykład rubinem, szmaragdem czy szafirem.

Przy zakupie pierścionka z diamentem warto wziąć pod uwagę 4 parametry określane jako 4C:

  • carat – karat, czyli masa diamentu
  • clarity – czystość diamentu
  • colour – barwa diamentu
  • cut – szlif diamentu

3. Wzór pierścionka zaręczynowego

Pierścionek zaręczynowy to biżuteria, która ma być noszona każdego dnia, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na jego wygląd.

Najlepiej zdecydować się na pierścionek o prostym, uniwersalnym wzorze, na przykład przyozdobiony jednym dużym kamieniem lub kamieniem głównym w otoczeniu mniejszych kamieni umieszczonych na obrączce.

4. Właściwy rozmiar pierścionka

Kiedy już wiadomo, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać pod kątem jego wzoru, przychodzi kolej na jeszcze jedną ważną kwestię, czyli na wybór rozmiaru.

Aby dobrać właściwy rozmiar, najlepiej zmierzyć wewnętrzną średnicę pierścionka używanego przez wybrankę, a następnie porównać wynik z tabelą rozmiarów pierścionków. Można również wydrukować szablon, na którym umieszcza się pierścionek, aby dobrać jego odpowiednią średnicę. Należy pamiętać, że pierścionek zaręczynowy tradycyjnie noszony jest na serdecznym palcu u prawej dłoni.

Firma Inter Jubiler oferuje darmową korektę rozmiaru zakupionego u niej pierścionka wtedy, gdy okaże się, że rozmiar nie był idealnie trafiony.

5. Cena pierścionka zaręczynowego

Przy poszukiwaniu perfekcyjnego pierścionka często pojawia się też wątpliwość: ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Chociaż można spotkać się z różnymi przesądami o trzech wysokościach pensji, to jednak siły uczucia nie da się zmierzyć ceną biżuterii.

Piękny i do tego trwały pierścionek zaręczynowy nie musi być kosztowny – w pracowni jubilerskiej Inter Jubiler czeka wiele eleganckich wzorów bez przepłacania!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Równouprawnienie to temat, który nadal wzbudza wiele emocji. Niestety w…