Jaki wybrać grzebień do włosów i gdzie kupić?

                Stylizacja włosów jest dość obszernym tematem. Czego potrzebujemy do tworzenie podstawowych fryzur? Bez względu na to z jakimi włosami mamy do czynienia, na pewno będziemy potrzebować szczotki oraz grzebienia. Skupmy się na grzebieniu, którego w domu używamy dość rzadko. W salonie fryzjerskim grzebień jest podstawą o której żaden fryzjer nie powinien zapominać. Dobry grzebień do włosów zakupimy w profesjonalnym sklepie fryzjerskim np. polecany www.pro-sprzet.pl. Grzebienie pozwalają rozczesać włosy, podzielić je na części, pozwalają na ich tapirowanie oraz układanie. Dlaczego musi być odpowiednio dobrany? Grzebień złej jakości zniszczy włosy, wyszarpie je, a nawet połamie i uszkodzi ich łuskę oraz skórę głowy. Większość użytkowniczek z długimi lub krótkimi włosami, posiada plastikowe grzebienie – czy to dobre rozwiązanie? Problemem nie jest sam kształt, ale to z czego jest zrobiony. Wybranie grzebienia jest całkiem skomplikowane dla osoby, która nie wie nic na temat sprzętu fryzjerskiego.

grzebienie

Plastikowe grzebienie mają zwykle bardzo zły wpływ na kondycję włosów. Bardzo duża część z nich posiana chropowatą powierzchnię, która wpływa na niszczenie włosów w trakcie czesania. Dla włosów długich najlepszy będzie grzebień nie posiadający szwów. Jeśli decydujemy się na plastikowe rozwiązanie, popatrzmy na grzebienie wyższej jakości. Bardzo ważne jest również to, aby włosy po czesaniu nie były naelektryzowane. Jakie będą najlepsze? Grzebienie drewniane, wykonane z rogu lub żywicy są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich włosów. Kiedy grzebień się uszkodzi w jakikolwiek sposób, koniecznie go wyrzućmy! Grzebienie wykonane z rogu są bardzo delikatne – to jedne z najdroższych, ale najlepszych propozycji. Czysta kreatyna do czesania włosów skusi na pewno wiele kobiet, a w salonie fryzjerskim na pewno powinny się takie grzebienie znaleźć. Podstawowe narzędzie fryzjera powinno być wysokiej jakości!

Grzebienie fryzjerskie wykonane z surowca jakim jest żywica, czyli Bohn oraz Bone Plastic to również bardzo wysoka jakość. Żywica używana do ich produkcji bardzo przypomina strukturę włosa, dzięki czemu nie niszczy go podczas czesania oraz rozczesywania. Tego rodzaju grzebień musimy przemywać olejem. Dlaczego nie wodą? Jak wiadomo, sama woda wysusza. Kupując grzebień musimy zwrócić uwagę na ich strukturę, na to czy grzebień jest odporny na wilgoć, uszkodzenia, nie miał szwów oraz miał szeroko rozstawione zęby. Codzienne czesanie włosów źle dobranym grzebieniem, bardzo negatywnie wpłynie na nasze włosy oraz skórę głowy. W takim przypadku bardzo trudno będzie szybko włosy naprawić. Salon fryzjerski to miejsce w który zaufanie oraz profesjonalizm winny być na pierwszym miejscu. Potrzebujemy do tego odpowiedniego wyposażenia, które znajdziemy w fachowych sklepach fryzjerskich. Zaglądając do takiego sklepu możemy w kilka chwil znaleźć odpowiednią propozycję dla siebie i włosów klientów. To bardzo ważne, aby używać dobrych akcesoriów do włosów każdego dnia. Teraz będą one zdrowe i piękne codziennie, bez względu na fryzurę.

artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Odpowiednie bransolety zawsze będą modnie wyglądały na kobiecych dłoniach!