Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Każda kobieta ma w głowie obraz idealnego pierścionka zaręczynowego. Mężczyzna ma więc nie lada zagwozdkę – jak wybrać pierścionek, który urzeknie jego ukochaną, a zarazem będzie też odpowiadał jego wyobrażeniom i gustowi? Wyboru nie ułatwia bogata oferta – niemal każdy sklep jubilerski, np. Savicki.pl, nęci setką przepięknych modeli pierścionków zaręczynowych i niemal każdy pierścionek wygląda jak właśnie TEN! Jak wybrać odpowiedni i nie zwariować?

Tradycja czy ekstrawagancja – czym się kierować przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Teoretycznie wybór pierścionka zaręczynowego jest tylko i wyłącznie kwestią gustu mężczyzny lub kobiety, ale jednak wyraźnie widać, że nie każdy model nadaje się na biżuterię o takim przesłaniu. Najlepiej przyjęła się klasyka, choć ostatnie kolekcje pokazują, że i ona może mieć różne odsłony i coraz więcej par decyduje się na krok ku nowoczesności.

Klasyczne pierścionki zaręczynowe – złoto z jednym kamieniem

Właśnie tak wyglądają –  złotą oprawę zdobi wyraźnie odznaczający się biały kamień. Klasyczne pierścionki zaręczynowe z diamentem to marzenie niemal każdej kobiety i swego rodzaju pewnik. Oczywiście, kamień może mieć różne kolory, jednak to właśnie biały, przeźroczysty, pięknie połyskujący jest swoistym symbolem. Nie musi to być jednak diament – równie dobrze można wybrać pierścionek zaręczynowy z białym szafirem, który robi nie mniejsze wrażenie.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe – kolorowe kamienie i białe złoto

Poza klasycznym żółtym złotem coraz częściej wybiera się także białe złoto, eleganckie i bardzo oryginalne. To świetna alternatywa dla tych, którzy nie przepadają za żółtym złotem, a także tych, którzy planują obrączki z białego złota lub tytanu – bardzo często kobiety noszą pierścionek zaręczynowy wespół z obrączką i zależy im na atrakcyjnym zestawieniu.

Widać również, że i same kamienie zaczynają przybierać coraz odważniejsze formy, co więcej – nowoczesne pierścionki zaręczynowe mogą być zdobione nawet kilkoma kamieniami w różnych kolorach, także w miejscu samej obrączki. Same kształty pierścionków też niekoniecznie są proste – mogą układać się w atrakcyjne fale, widać coraz większą odwagę w tworzeniu tych jakże pięknych ozdób. Pierścionki zaręczynowe z białego złota są nie tylko nowoczesne, ale i dość uniwersalne, co może przypaść do gustu wielbicielkom skromnej, prostej biżuterii.

Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy, który zachwyci kobietę?

Niezależnie od tego, czy wybierze się klasyczny pierścionek zaręczynowy czy jednak pójdzie się w stronę nowoczesności i ekstrawagancji, warto zapoznać się z jak największą ofertą. To nie może być przypadkowy wybór – należy poświęcić czas na to, by znaleźć model, który nie tylko zachwyci w danym momencie, ale i będzie to robił, w założeniu, do końca życia! Warto wziąć również pod uwagę ewentualność zmiany rozmiaru – nie w każdym pierścionku zaręczynowym jest to możliwie, a niestety, w przyszłości może zajść konieczność zmniejszenia lub zwiększenia ozdoby.

Artykuł sponsorowany

Share