Jakie buty kupić małemu dziecku?

Każdy rodzic staje w pewnym momencie przed wyborem butów dla swojego dziecka. Nie jest to proste zadanie, ponieważ dzieci, w przeciwieństwie do osób dorosłych powinny mieć inaczej dopasowywane obuwie do swojej stopy. Mówi się także, że do pewnego wieku dziecko nie powinno nawet mieć tych butów zakładanych, ze względu na to, że w nich nie jest w stanie poznawać otoczenia poprzez dotyk, a co za tym idzie, wolniej się rozwija. Jak zatem wybrać odpowiednie buciki dla maluszka? Od kiedy dziecko powinno już nosić buciki? I co również ważne, gdzie warto kupować buciki dla maluchów?

  1. Kiedy dzieci powinny zacząć nosić buty?
  2. Jakie buty powinny nosić dzieci?
  3. Gdzie kupować dobre buty dla dzieci?

Kiedy dzieci powinny zacząć nosić buty?

Jak już zostało wspomniane, butów dziecku nie zakłada się od razu po urodzeniu, ponieważ zaburzają one jego poznawanie świata poprzez dotyk. Jak długo dziecko może funkcjonować bez bucików? Takim nadrzędnym wydarzeniem jest nauczenie się dziecka chodzić – jeżeli jest już w stanie samodzielnie stawiać kroki i spacerować, wtedy warto już zainwestować w dobre buty dla dzieci. Dzięki nim stópki dziecka nie będą narażone na różnego rodzaju niebezpieczne przedmioty, które często leżą na ulicach. Jednak dopóki maluch siedzi w wózku, dopóty nie trzeba inwestować w buty – do utrzymania ciepła w dziecięcych stópkach wystarczą wyłącznie skarpetki.

Jakie buty powinny nosić dzieci?

Jeżeli twoje dziecko jest już w wieku, w którym potrzebuje swoich pierwszych bucików, to z pewnością zastanawiasz się nad tym, jakie obuwie kupić. W przeciwieństwie do ludzi dorosłych, dzieciom powinno się kupować buty, które są większe od ich aktualnego rozmiaru o pół do nawet całego rozmiaru. Jest to spowodowane tym, aby maluch mógł czuć się swobodnie i ruszać w butach palcami. Ponadto, takie rozwiązanie pomaga również zaoszczędzić – większe buty dla dzieci pozwolą ci rzadziej kupować nowe pary. Warto też pamiętać o tym, aby kupować dziecku buciki, które posiadają elastyczną podeszwę.

Gdzie kupować dobre buty dla dzieci?

Gdzie można znaleźć dobrej jakości buty dla dzieci, które pasowałyby na stópkę twojego maluszka? Można oczywiście pochodzić po stacjonarnych sklepach, jednak w nich wybór często jest ograniczony. Lepszym pomysłem jest zmierzenie stópki dziecka (można ją odrysować na kartce papieru) i poszukanie butów online. W Internecie mnóstwo jest miejsc, które oferują konkretne obuwie dziecięce, nawet dla całkowitych maluszków, które nie mają jeszcze roku.  Z pewnością warto więc tam zacząć szukać.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
U dorosłych pacjentów wady zgryzu koryguje się za pomocą aparatów…