Jakie kosmetyki pomagają w walce z cellulitem?

Mnóstwo kobiet na całym świecie, zmaga się z cellulitem. Występuje on głównie na udach oraz pośladkach, co bardzo mocno wpływa na kobiece poczucie wartości. Szczególnie w okresie letnim, gdy pozwalamy sobie na bardziej luźne ubrania czy też wyjścia na plażę.

Kosmetyki na cellulit – kremy antycellulitowe i ich skuteczność

Na rynku dostępnych jest mnóstwo kosmetyków na cellulit, które mają za zadanie pomagać w walce z cellulitem. Większość kobiet dokonuje zakupu takich preparatów pod wpływem reklam czy też kierując się ceną i mottem im droższy, tym lepszy. Nie jest to jednak zdecydowanie dobre działanie. Inwestując w kosmetyki antycellulitowe, należy bowiem przede wszystkim skupić się na ich składzie. Bardzo dobre składy i obiecujące działanie, ma wiele kremów antycellulitowych. W ich składzie warto szukać takich składników jak kofeina, algi czy też wyciąg z kasztanowca. Najważniejsze jednak przede wszystkim są kwasy, przykładowo kwas glikolowy. Tego typu składniki rozbijają komórki tłuszczowe, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej czy też usuwają nadmiar wody z tkanek.

Rodzaj kremu należy dobierać przede wszystkim do rodzaju swojego cellulitu. Wyróżnia się natomiast dwa: wodny oraz tłuszczowy. Przy wodnym głównym celem działania kosmetyku powinno być usuwanie nadmiaru wody z tkanek, natomiast przy tłuszczowym priorytetem jest oddziaływanie na nie i szybsze spalanie tłuszczu.

Jak peelingi wpływają na cellulit?

Prócz kosmetyków takich jak kremy, na cellulit bardzo skuteczne są również peelingi. Ich działanie opiera się głównie na usuwaniu niedoskonałości, starego naskórka oraz oczywiście wyrównywaniu powierzchni skóry. Skóra dotknięta cellulitem, traci bowiem na swojej sprężystości i jędrności. Pojawia się na niej mnóstwo nierówności, grudek i wgłębień. Cellulit pomaga w wygładzeniu takiej skóry, ale przede wszystkim usuwa martwy naskórek. Zastosowanie innych kosmetyków na cellulit, jak przykładowo wcześniej wspomniane kremy, na tak oczyszczoną skórę, daje lepsze efekty, ponieważ stara warstwa naskórka jest usunięta.

Wiele peelingów zawiera w swoim składzie substancje aktywne, dobrze wpływające na skórę dotkniętą cellulitem. Przykładowo na rynku można spotkać liczne peelingi z kawy, zawierające kofeinę rozbijającą komórki tłuszczowe. W peelingach nie brakuje również różnego rodzaju olejków, które wpływają na zwiększenie sprężystości skóry i jej jędrność. Takie peelingi można zakupić w drogerii bądź też stworzyć kompozycję samodzielnie w domu. Najważniejsze by miały one grube ziarna, które najlepiej radzą sobie z usuwaniem naskórka z części ciała pokrytych cellulitem.

Kosmetyki na cellulit wykazują się dużą skutecznością, choć nie jest ona porównywalna z zabiegami, jakie można wykonywać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Takie zabiegi warto przeprowadzać choć raz na jakiś czas, a na co dzień nie zapominać o domowym SPA i stosowaniu kremów oraz peelingów antycellulitowych.

Niezależnie od potrzeb Twojej skóry, możesz wykorzystać małą wielką pielęgnację i wypróbować kosmetyki na cellulit od tołpa.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Po wysokiej jakości serum warto sięgnąć już w wieku 20-30…