Serum – skoncentrowana formuła w walce ze zmarszczkami

Po wysokiej jakości serum warto sięgnąć już w wieku 20-30 lat. Skoncentrowana formuła zapewni skórze właściwe odżywienie i nawilżenie, będzie też skuteczna w walce ze zmarszczkami.

Serum – kosmetyk o skoncentrowanej mocy

Pierwsze oznaki starzenia się skóry zauważamy zwykle w okolicy 25.-30. roku życia – to czas, aby zacząć stosować serum. Pomocne będzie także wtedy, gdy cera wymaga wsparcia, np. intensywnej kuracji po osłabieniu (chorobie, zabiegu itp.) albo po okresie zimowym. Dla kobiet powyżej 35. roku życia serum jest jednym z podstawowych kosmetyków, więc warto wyrobić sobie nawyk jego regularnego stosowania.

Serum można stosować codziennie albo jako kurację odmładzającą – o dowolnej porze, czyli na dzień lub na noc. Warto jednak pamiętać, że składniki odżywcze lepiej wchłaniają się w nocy – to pora regeneracji całego organizmu, również skóry.

Serum wyróżnia się znacznie intensywniejszym działaniem niż krem, gdyż zawiera ono znacznie większą liczbę aktywnych składników. Formuła tego typu preparatów może też opierać się na skoncentrowanych substancjach o działaniu wielokierunkowym.

W podstawowym składzie znajdują się m.in. witaminy (A, C, E itd.), pantenol, wyciągi roślinne, olejki, a także kolagen i kwas hialuronowy. Dobrej jakości serum – np. Neovadiol od Vichy – pozwala poczuć na własnej skórze ich skoncentrowaną moc.

Serum na zmarszczki dla skóry wrażliwej

Neovadiol to świetne serum na zmarszczki, idealne do pielęgnacji dla kobiet dojrzałych o skórze wrażliwej. Regularne stosowanie pomoże przywrócić skórze jej właściwą gęstość, a twarzy proporcje. Serum przede wszystkim skutecznie wygładza zmarszczki, nawilża, dodaje skórze blasku, regeneruje ją i uspokaja, a także rozjaśnia występujące przebarwienia.

Kosmetyki z tej serii Vichy zainspirowane są inżynierią tkankową. W ich składzie znajduje się m.in. kwas hialuronowy oraz Pro-Xylane i Proteic Gf, dzięki którym poprawiają się rysy twarzy, a także wygląd szyi oraz policzków.

Neovadiol – cała gama produktów Vichy

Serum pozwala na aktywną pielęgnację skóry i jej regenerację. Warto zaopatrzyć się w dwie wersje kosmetyku: na dzień oraz na noc. Dobrze jest też zastosować kilka preparatów z gamy Neovadiol. Tym bardziej że serum i krem powinny być z tej samej serii, gdyż będą się wtedy świetnie uzupełniać i działać jeszcze skuteczniej.

Seria obejmuje np. serum na zmarszczki do skóry suchej, mieszanej, dla kobiet w okresie menopauzy. Także kompleks uzupełniający stosowany na noc, odżywczy balsam, krem wygładzający skórę wokół oczu oraz ust, unikalny kompleks cennych olejków czy też różany krem do twarzy wzmacniająco-rewitalizujący.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
olej z kawy, olej z nasion maku, olej arganowy, olej…