Jakie meble do kuchni? Przegląd najpopularniejszych rozwiązań

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu. Służy nam do przygotowywania posiłków czy wspólnego spędzania czasu podczas obiadu czy kolacji. Jej charakter i styl związany jest z indywidualnymi potrzebami. Nie da się ukryć, że z biegiem czasu i lat, także wśród aranżacji wnętrz zmieniają się trendy i gusta. Jakie będą najmodniejsze meble do kuchni w najbliższym sezonie?

Białe meble do kuchni – cały czas popularne

Kiedyś białe blaty były nie do pomyślenia, królowały ciemne kuchnie, szczególnie w kolorze żywego drewna. Dziś uwielbiamy jasne i przestronne wnętrza. Białe meble do kuchni sprawdzają się idealnie do małej, ciemnej kuchni. Optycznie ją powiększą – szczególnie jeśli zdecydujemy się na blaty z połyskiem. Biel jest na tyle uniwersalna, że fantastycznie można ją łączyć z innymi kolorami. Komponuje się z detalami w kolorze zieleni czy czerni. Białe meble mogą tez posłużyć nam nieco dłużnej niż inne (szczególnie przy odpowiedniej pielęgnacji) . Nierzadko wystarczy zmienić kolor ścian, kafelek czy dodatków – aby cieszyć się nowoczesnym designem. Współczesne firmy, które tworzą meble na wymiar w jasnych kolorach mają odpowiednie narzędzia i preparaty, które zapobiegają żółknięciu mebli.

Meble do kuchni – drewno

Klasyka. Wybierając meble do kuchni, których front będzie typowo drewniany, zawsze się sprawdzi. To klasyka, która nie ma sobie równych. Jeśli mamy problem z oceną naszej kuchni, nie wiemy jakie meble wybrać, to kolor typowego drewna zawsze będzie dobrą alternatywą. W współczesnym świecie, główną role odgrywają różne dodatki w postaci lustra, kwiatów, ziół czy ciekawych półek. Nierzadko można spotkać ciekawy pojemnik na przyprawy czy narzędzia kuchenne – to one obecnie nadają charakter kuchni.

Kuchnia w stylu skandynawskim – wygoda i styl

Kuchnia w stylu skandynawskim to wygoda i funkcjonalność. Minimalizm i praktyczność w jednym. W stylu skandynawskim najczęściej dominuje biel. W takiej kuchni nie odnajdziemy różnych dodatków i detali. Ma być lekko i jak najbardziej naturalnie. Styl ten uwielbia drewno. W aranżacjach możemy go spotkać jako blat, podłoga czy stół.

Szybka metamorfoza wnętrz

Jeśli planujesz remont swojej kuchni, to najlepszym rozwiązaniem jest jej metamorfoza. Oszczędzasz dzięki temu nie tylko pieniądze ale i czas. Metamorfoza może dotyczyć nie tylko mebli. Nierzadko zmiany mogą dotyczyć wybranych elementów aranżacji. Przemalowanie ścian, przyklejenie tapety albo nowe krzesła czy stół.

A Ty na jakie rozwiązania się zdecydujesz?

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Ciasto czekoladowe nie jest trudne w przygotowaniu. Warto jednak kierować…