Jakie meble do ogrodu? – wszystko, co musisz wiedzieć

Jakie meble do ogrodu

Ogród to nie tylko miejsce sadzenia i pielęgnacji roślin. Jest to idealna przestrzeń do wypoczynku i regeneracji. Zwłaszcza wiosną i latem, warto spędzać czas na świeżym powietrzu. Przydomowy zielony zakątek, sam zaprasza nas do tego, by cieszyć się chwilami blisko natury. Żeby móc korzystać z uroków ogrodu i komfortowo wypoczywać, trzeba jednak odpowiednio zaaranżować przestrzeń. Najważniejszym elementem jest niewątpliwie zestaw mebli ogrodowych. Jak je wybrać? 

Meble drewniane 

Ogrodowe meble drewniane nie odeszły do lamusa i nadal są chętnie wybierane przez użytkowników. Ten rodzaj zestawu wypoczynkowego świetnie komponuje się z ogrodową zielenią. Na rynku dostępne są meble z rodzimych drzew: sosny, dębu, świerku, buka i egzotycznych np. teak, eukaliptusa. Bardzo często, poleca się meble z drewna egzotycznego, bo ma ono znaczna ilość substancji olejowych, które chronią meble przed działaniem wilgoci i niskich temperatur. Drewniany zestaw wypoczynkowy wymaga regularnej impregnacji, tylko dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu, można cieszyć się świetnością mebli wiele lat. Mimo tego, że drewno jako surowiec naturalny, jest nieco wymagające w utrzymaniu, wspaniale wygląda w ogrodzie i doskonale spełnia swoje funkcje. Zalety estetyczne doceniają nie tylko miłośnicy naturalnych materiałów, ale również amatorzy minimalistycznego stylu. Meble drewniane są twarde, dlatego dla zwiększenia komfortu użytkowania, warto zaopatrzyć się w poduszki i koce.  

Meble aluminiowe 

Innym rodzajem mebli ogrodowych są zestawy aluminiowe. Jest to świetna alternatywa dla drewna. Meble są lekkie, można je łatwo przenosić. Co ważne, są to jedne z najtrwalszych mebli ogrodowych. Aluminium pokryte jest antykorozyjną farbą, która chroni przed zniszczeniem. Materiał wykazuje wysoką odporność na działanie promieni UV i zmian temperatury. Nie działa na niego również wilgoć. Meble aluminiowe ogrodowe są bardzo funkcjonalne. Występują w dwóch kategoriach: jako meble obiadowe (stół + krzesła) i wypoczynkowe (fotele narożniki, leżaki). Dzięki takiemu rozróżnieniu, można dwojako zaaranżować ogród. Poza tym, meble aluminiowe są łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Takie zestawy wypoczynkowe łatwo komponują się z różnymi stylami ogrodu. Minimalistyczny wygląd sprawia, że są one bardzo uniwersalne.  

Meble z technorattanu 

Technorattan jest materiałem syntetycznym, który z wyglądu przypomina naturalne włókno – rattan. Z pewnością pokochają go miłośnicy wikliny i naturalnych splotów. Materiał jest odporny na działanie czynników zewnętrznych – zmian temperatury i słońca. Meble nie zmieniają koloru pod wpływem promieni UV. Podczas zimy można je przechowywać na zewnątrz, wystarczy założyć pokrowiec. Włókno nie wymaga specjalnej impregnacji i jest proste w czyszczeniu. Meble technorattanowe występują w różnych konfiguracjach. Najczęściej spotyka się narożniki lub sofy ze stolikami. Standardowe zestawy wypoczynkowe można uzupełnić o wygodne leżaki albo huśtawkę ogrodową.  

Materiał partnera

Share