Krem nawilżający na noc – zalety stosowania

Bez względu na typ cery stałym elementem pielęgnacji zawsze powinien być nawilżający krem na noc. To kosmetyk niezbędny do prawidłowego dbania o skórę, szczególnie jeśli mamy problemy z jej przesuszeniem. Jaka jest rola takiego produktu? Dlaczego koniecznie powinniśmy stosować krem nawilżający na noc?

Nawilżający krem na noc – zalety

Nasza skóra podlega naturalnym procesom regeneracji, z czego jej znaczna część odbywa się właśnie podczas snu. To wówczas dajemy cerze odpocząć od noszenia makijażu i cały czas organizm może przygotować się na kolejny dzień. Rano skóra powinna wyglądać na wypoczętą i promienną – by to osiągnąć, konieczny jest właśnie krem nawilżający na noc.

Takie kosmetyki zazwyczaj mają zdecydowanie bardziej bogaty skład i treściwszą konsystencję niż kremy stosowane na dzień. Wszystko dlatego, że produkty stosowane przed położeniem się do łóżka powinny zawierać znacznie większe ilości składników aktywnych – takich jak kwas hialuronowy – co ma za zadanie usprawnić proces regeneracji.

Prawidłowo dobrany nawilżający krem na noc przywraca odpowiedni poziom nawodnienia, co z kolei przekłada się na zwiększenie jędrności, elastyczności oraz gładkości skóry. Jest także konieczny, jeśli chcemy zahamować starzenie się – przesuszona, pozbawiona odżywienia cera będzie bardziej skłonna do zmarszczek.

Jak stosować krem na noc?

Przed nałożeniem kremu warto odpowiednio przygotować skórę – konieczne jest dokładne oczyszczenie twarzy z kosmetyków kolorowych, najlepiej przy pomocy płynu micelarnego oraz żelu. Później można dodatkowo użyć toniku. Dopiero wówczas należy nanieść krem, najlepiej w niewielkich ilościach, i delikatnie wklepać, również w szyję oraz w dekolt.

Oczywiście nie bez znaczenia jest również sam wybór produktu. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych, zaufanych propozycji, takich jak Hyalurogel na noc Nawilżający krem-maska od firmy Mixa. Przywraca on naturalną barierę ochronną, doskonale nawadnia i sprawia, że skóra jest wyraźnie wygładzona, elastyczna oraz pełna blasku.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nieważne, z jakich powodów nie zaliczasz się do grona mięsożerców.…