Jakie obrusy do restauracji?

Jakie obrusy do restauracji?

Dobrze dobrane obrusy do gastronomii to niezwykle ważny zakup. Wszak elegancki, pasujący do wnętrza i przede wszystkim czysty obrus stanowi doskonałą wizytówkę dla danego lokalu. Jeśli także i Ty zastanawiasz się nad tym, jaki obrus wybrać do restauracji, podpowiadamy, czym się kierować i jakie będą ponadczasowe modele, które nie wyjdą z mody i zawsze będą prezentować się efektownie. Zadbaj o to, by restauracja serwowała pyszne jedzenie na pięknie zaaranżowanym stole.

Obrusy na wymiar od renomowanych producentów

Nie da się ukryć, że na jakość i zadowolenie z wybieranych obrusów do gastronomii wpływa wybierana marka. Dlatego zawsze należy zapoznać się z opiniami na jej temat, by mieć pewność co do zakupu. Zapoznaj się nie tylko z bogatą ofertą, jaką prezentuje każdy producent obrusów, ale także z opiniami na jego temat. Zrobisz to w bardzo prosty sposób, korzystając z wyszukiwarki internetowej. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybierasz to, co sprawdzi się na długi czas w niezmiennie dobrym stanie. A jest to ważne, mając na uwadze, że ładnie ubrany stół jest wizytówką dla każdej restauracji.

Z jakiego materiału wybrać obrusy do gastronomii?

Bardzo ważną kwestią podczas doboru idealnego obrusu do gastronomii jest zdecydowanie się na wysokiej jakości materiał, który będzie łatwy w czyszczeniu, a częsta ilość wykonywanego prania nie wpłynie źle na jego wygląd. Najczęstszym wyborem pośród klientów prowadzących restaurację są te obrusy Częstochowa, które wykonano z poliestru. To wybór praktyczny, a sama tkanina jest wodoodporna. Nie da się ukryć, że jeśli każdego dnia obsługujemy dużą liczbę gości, funkcjonalność jest czynnikiem kluczowym. Dlatego taki obrus z poliestru zdecydowanie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Co więcej, poliester ma specjalną powłokę, która skutecznie blokuje wnikanie zabrudzeń w tkaninę, dlatego znacznie łatwiej jest wyprać taki obrus. Z kolei modele bawełniane wymagają wcześniejszego wygotowania, aby usunąć trudne zabrudzenia. Dlatego jeśli zależy Ci na wytrzymałej tkaninie, która sprawdzi się na długi czas, obrus z poliestru posłuży Ci z pewnością na długo w niezmiennie dobrym stanie.

Innym wyborem, który również warto wziąć pod uwagę, jest wiskoza. Podobnie jak poliester jest ona bardzo trwała. Dodatkowo nie wymaga prasowania i świetnie leży na stole, nadając lokalowi elegancji. To koniec z nieestetycznymi zagnieceniami, które negatywnie wpływają na estetykę wnętrza. Jedynym minusem obrusów z wiskozy jest fakt, że chłoną one szybko i dość mocno różnorodne zapachy. W efekcie trzeba je bardzo często prać. Mimo to restauratorzy bardzo chętnie po nie sięgają.

Jeśli chodzi o obrusy dla gastronomii, które świetnie sprawdzają się w trakcie ważniejszych uroczystości, wtedy warto zdecydować się na bawełnę. Choć materiał jest bardziej skomplikowany w kwestii prasowania i nadania mu odpowiedniego wyglądu, to jest o wiele bardziej elegancki niż pozostałe materiały. Pamiętaj, by jak najszybciej reagować, jeśli obrus z bawełny zostanie zalany. Tutaj warto od razu go uprać.

Ponadczasowe i unikalne wzory obrusów

Pamiętaj także o tym, że nie tylko sam materiał, z jakiego wykonany jest obrus, ma duże znaczenie. Liczy się także jego kolor oraz wzór. Powinny one jak najbardziej odpowiadać stylistyce aranżacji lokalu. Każdy element dekoracyjny powinien być ze sobą spójny i przemyślany. Najbardziej uniwersalnym i ponadczasowym wyborem są białe i gładkie obrusy do gastronomii. Niewątpliwie sprawdzą się one w dosłownie każdej restauracji. Jeśli jednak szukasz sposobu na przełamanie rutyny, a charakter lokalu pozwala na tego typu wariację, zdecyduj się na unikalny design, jaki wkomponuje się w wystrój lokalu. Pośród ciekawych printów, jakie są warte uwagi i chętnie wybierane przez restauratorów od lat znajdują się wzory kwieciste, a także efektowna krata.

Artykuł sponsorowany

Share