Jakie realne korzyści otrzymujemy ze stosowania EKOkosmetyków?

Ekonomanialab

Historia po raz kolejny zatoczyła koło: w starożytności to, co naturalne było darem ale też elementem codzienności. Jeszcze niedawno, bo w latach 90. Przecież, poliester i wszelkie syntetyczne substancje królowały w sklepach, laboratoriach i na ulicach.

Czy można powiedzieć, że obecnie natura wróciła do łask? Jak najbardziej! Przeglądając ofertę stacjonarnych oraz internetowych drogerii można zauważyć, że wiele produktów oznaczonych jest jako BIO i EKO. Skąd więc różnice w ich cenach i dostępności? Kluczem są surowce, używane do ich preparowania: ich jakość oraz stężenie.

Czy zatem możemy mówić o Ekokosmetykach w przypadku każdego produktu z takim hasłem na etykiecie?

Niestety, przepisy nie regulują tych nazw (EKO, BIO, organic) w sposób jednoznaczny, dlatego dochodzi do wielu nadużyć w marketingowych deklaracjach producentów.

Dlatego zachęcamy was do czytania składów i polegania na zaufanych markach. Warto!

Jakie realne korzyści otrzymujemy ze stosowania EKOkosmetyków?

1. Natura stworzyła dla nas doskonałe rozwiązania, korzystajmy z nich!

Pochodzimy z natury, jesteśmy częścią biologicznego ekosystemu, warto sięgać po naturalne rozwiązania, choćby dlatego, że istnieją w przyrodzie i funkcjonują obok nas. Nie powstają jako syntetyczne i sztucznie stworzone (często toksyczne) substancje, lecz organicznie współuczestniczą w życiu na naszej planecie.

2. Prawdziwe naturalne kosmetyki nie zawierają toksycznej chemii

Zdrowie jest wartością nadrzędną i bezcenną, warto poznać podstawowe szkodliwe i toksyczne substancje, po to, aby ich unikać. Pamiętajmy, że podstawowe wyliczenia dopuszczenia danego kosmetyku do sprzedaży dotyczą ADI czyli tzw. dziennej dawki toksyn możliwej do przyjęcia przez organizm bez uszczerbku dla zdrowia.

Zastanówmy się, ile razy ją przekraczamy, stosując różne produkty kosmetyki białej i kolorowej.

3. Ekokosmetyki zawierają substancje, które mają realny wpływ na naszą skórę i cały organizm

Agresywny marketing komercyjnych produktów kosmetycznych kreuje obraz skóry idealnej, bez zmarszczek i defektów po zastosowaniu tych produktów, aczkolwiek rzeczywistość okazuje się nieco inna. Twarz wygląda na wygładzoną, bo jest przykryta warstwą silikonów, które optycznie spłycają zmarszczki, pod nią jednak istnieją nadal.

Kosmetyki organiczne, oczywiście odpowiednio dobrane, odżywiają skórę naprawdę, choć odbywa się to długofalowo, na efekty trzeba poczekać.

4. Aromaterapia

Ekokosmetyki pięknie pachną naturalnymi aromatami, które uszczęśliwiają, relaksują i pobudzają odpowiednie ośrodki w mózgu. Warto pamiętać o tym zwłaszcza w kontekście syntetycznie wytworzonych zapachów, które mogą zadziałać jak alergeny, a w większych ilościach nawet jak toksyny.

EkonomaniaLab
Kosmetyki EkomaniaLab

5. Dobrej jakości Ekokosmetyki mają wartościowy skład, bez przypadkowych dodatków

W wysokiej jakości kosmetykach naturalnych wartościowe składniki figurują już na samym początku, są koncentratami natury bez wypełniaczy, które mają zagwarantować odpowiednią gramaturę i objętość produktu. Składniki te pochodzą z renomowanych i certyfikowanych upraw, bez możliwości skażenia chemią rolniczą oraz chemicznymi rozcieńczalnikami w ramach procesu pozyskiwania tych składników. To właśnie ich jakość przekłada się bezpośrednio na realne działanie na skórę lub przeciwnie – na możliwość wywoływania alergii.

6. Wydajność i minimalizm jednocześnie

Ekokosmetyki są bardziej wydajne i ekonomiczne, chociaż czasami jednostkowa cena produktu jest wyższa od ich komercyjnych odpowiedników. Organiczna formuła jest maksymalnie skoncentrowana, nie jest rozrzedzona do minimalnych, dopuszczalnych stężeń, które nie mają szans zadziałać efektywnie na skórę. To w naturalnych surowcach drzemie moc, dzięki wysokiej efektywności unikatowych, naturalnych związków chemicznych, możesz ograniczyć liczbę stosowanych kosmetyków i cieszyć się najlepszymi, widocznymi efektami. Stawiaj na najwyższą jakość, jednocześnie stosując minimalizm, nie potrzebujesz ich wielu.

7. Wpisują się w holistyczne dbanie o zdrowie, ciało i jakość życia

Życie mamy jedno, warto zadbać, aby trwało jak najdłużej i pozostało w najlepszej kondycji. Nie mamy nic cenniejszego. Zdrowie i życie to absolut.

Reagujmy wcześnie, zanim dosięgną nas choroby świata, łatwiej jest stosować naturalną prewencję, niż narażać się na niebezpieczeństwa i zwiększać ryzyko zachorowania.

Zdrowa prewencja do holistyczne podejście do tematu zdrowia: odpowiednia dieta, ekologiczne kosmetyki, odpowiednia higiena i jakość życia.

8. Wspierają rozwój lokalny

Warto budować nasz polski świat, nasze polskie firmy, manufaktury oraz sklepy, kupować polskie produkty. Wtedy każda złotówka zostaje w naszym zamkniętym obiegu finansowym, a to znaczy, że wkrótce wróci do Ciebie.

9. Ekologia

Ekologiczne produkty bardzo często wiążą się z filozofią zero waste oraz wsparciem dla ekorecyklingu. Bądźmy eko dla nas samych, dla dobra naszej ziemi i przyszłych pokoleń. Kupując miliony najtańszych produktów komercyjnych, zaśmiecamy świat najgorszego rodzaju plastikiem i wspieramy produkcję coraz to większej liczby niedegradowalnych opakowań.

Pamiętajmy o tym, dokonując codziennych wyborów w sprawach tak pozornie prozaicznych jak kosmetyki: bądźmy dobrzy dla swojego zdrowia i dla naszej planety. I pierwsze, i drugie mamy tylko jedno!

Ewa Palmowska
Ewa Palmowska

Ewa Palmowska

Stworzyła markę EkomaniaLab, od 10 lat produkuje kosmetyki naturalne, które pokochali ludzie na całym świecie

Alicja Ryło, manager EkomaniaLab

www.ekomaniasklep.pl

Share