Bluzy damskie w pracy – nosić czy nie nosić?

Ten artykuł odpowie na poważne pytanie, czy kobiety mogą bez skrępowania pokazywać się w bluzach damskich poza siłownią i domem. Wszystko dookoła pokazuje, że kobiety mają trudniejszą sytuację, jeśli chodzi o to, w co się ubrać do ​​pracy czy na zwykłe wyjście na miasto.

Niewątpliwe jest, że od kobiet wymaga się wiecznej schludności i nienagannego wyglądu. Zwłaszcza w takich miejscach jak praca, sklep czy wywiadówka w szkole. Ten artykuł dotyczy przede wszystkim dorosłych pań, które licealne mury opuściły już jakiś czas temu.

Zachęcamy jednak do czytania nawet te młodsze przedstawicielki płci pięknej, gdyż być może ta wiedza przyda się Wam za kilka lat.

Nie mam się w co ubrać

Założeniem tego tekstu jest to, że kobietom trudniej jest „ubrać się” tak, by pasowały do ​​otoczenia. Takim, w którym lekceważenie zewnętrznego wyglądu (czytaj: noszenie zwykłych bluz, jeansów, dresów czy koszulek z nadrukami) może przełożyć się na subtelny sygnał, że jesteś zbyt silny / mądry / ważny. Takie założenie przyjęło się w społeczności panów (dla przykładu jeden z najbardziej rozpoznawalnych ludzi na świecie – Mark Zuckerberg).

Przyjęło się, że kobiety, nie mogą należeć do tego „plemienia” z powodu przeciwstawnych norm. Kobiety mówiąc krótko – prezentują się stylowo i atrakcyjnie i tego zmieniać nie powinniśmy. Jednak kto powiedział, że te wymogi spełnione są tylko, gdy płeć piękna paraduje w szpilkach? Dopasowanej spódnicy przez centrum miasta z torebką subtelnie zarzucaną na ramię? Nikt.

Czy kobiety mają większy wybór?

Chociaż możemy zgodzić się, że na ogół kobiety mają większy wybór, gdy przychodzi ubrać się i zaprezentować światu. Nie jesteśmy jednak przekonani, że kobiety nie mogą czuć swobody wyboru i dla przykładu uzupełnić garderobę w bluzy damskie… Ale po to by pokazywać się w nich na przykład w pracy, nie narażając się przy tym na złe opinie.

Oczywiście w środowisku pracy, gdzie wymagane są garnitury każdego dnia, nie ma co prowadzić dyskusji na taki temat. Każdy musi wyglądać tak jak szef nakazał. Jednak nie ukrywajmy, że spora część zawodów nie wymaga od nas ubioru zgodnego z normami ustalonymi gdzieś wyżej. Środowisko naukowe, zwykłe biura z luźniejszą atmosferą, miejsca, które zatrudniają inżynierów, czy ogólnie ujmując zawody stricte techniczne cechują się luźnym podejściem do kwestii ubioru… ale jednak.

Ważne elementy

Rzeczy takie jak dopasowanie do stroju, makijaż, fryzura, kolor włosów, typ i wysokość butów oraz akcesoria to również rzeczy, które kobiety muszą brać pod uwagę. Szczególnie gdy chodzi o to, jak ubierać się w pracy, aby być postrzeganym pozytywnie. Może to mieć zastosowanie niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem, pracownikiem budowlanym, sprzedawcą detalicznym lub kobietą pracującą w branży technologicznej.

Idealna bluza

Jak wiadomo bluzy są jednym z podstawowych i najbardziej komfortowych elementów w szafie każdej kobiety. Dlatego też wyjdźmy naprzeciw staroświeckim założeniom i nie bójmy się kobiet w bluzach damskich w miejscach pracy. Wygodnie ubrana pani to szczęśliwa pani, a szczęśliwa pani to o wiele lepszy pracownik. Zwłaszcza, gdy nadchodzi okres paskudnych deszczy i niskich temperatur. Pozwólmy, by delikatna płeć piękna mogła czuć się komfortowo przez cały dzień.

Bluzy damskiej to nie tylko domena młodych dziewczyn, które chodzą do szkoły, czy pań wychodzących na siłownie. Obecnie marki streetwearowe takie jak: Patriotic, Maffija Company, Pit Bull West Coast, Stoprocent, Prosto, Lucky Dice, Gang Albanii, Dirty, Ciemna Strefa, Diamante Wear, Alkopoligamia, Outlet, Chada Proceder, Under Armour, Jungbomb, Urban Classics, oraz HipoToniA, produkują tak rozmaite i piękne modele bluz damskich, iż w połączeniu z odpowiednimi elementami można wyglądać bardzo elegancko, a jedocześnie czuć zupełny komfort (sprawdź np. bluzy damskie w ofercie sklepu Preorder.pl).

Czasy się zmieniły, obecnie stawia się na umiejętności, a nie na to jak kto wygląda, dlatego skupmy się na tym aspekcie również w przypadku kobiet.

Artykuł sponsorowany

Share