Jakie zalety mają zasłony szyte na wymiar?

Gotowe zasłony to rozwiązanie tanie i łatwo dostępne. Jednak coraz więcej osób decyduje się na szycie zasłon na wymiar. Trudno się temu dziwić. Okazuje się bowiem, że przemawia za tym całkiem sporo argumentów. Zatem jakie są podstawowe zalety zasłon na wymiar?

Idealne dopasowanie do okna

Szycie zasłon na wymiar daje gwarancję, że będą one idealnie dopasowane do danego okna. Wprawdzie w budynkach wielorodzinnych okna mają na ogół standardowe wymiary, ale w domach jednorodzinnych bywa z tym różnie. Można próbować dopasować zasłony gotowe, ale jest to dużym wyzwaniem. 

Oferowane przez https://firanygramar.pl/ zasłony szyte na wymiar nigdy nie są za szerokie lub za wąskie. Zasłaniają okno wraz z przylegającymi fragmentami ścian, co pozwala uniknąć prześwitów. Podobnie jest z ich długością. 

zasłony szyte na wymiar

Zasłony na wymiar – szeroka gama tkanin do wyboru

Na tym oczywiście nie koniec zalet zasłon szytych na wymiar. W tym przypadku zdecydować się można na jedną z wielu różnych tkanin. Tymczasem zasłony gotowe są szyte zazwyczaj z kilku najpopularniejszych na rynku tkanin. To spore ograniczenie dla osób, które mają inne spojrzenie na wystrój swojego mieszkania lub domu. 

Dużą popularnością cieszą się obecnie welur i welwet. To tkaniny bardzo dekoracyjne i wizualnie ciepłe. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim jesienią i zimą. Jednak korzystać z nich można także latem. 

Jakie zasłony na wymiar wybrać?

Sporym atutem zasłon na wymiar jest fakt, że są one dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru. W ten sposób można spełnić swoje marzenia i urządzić salon czy sypialnie zgodnie z planem. 

zasłony szyte na wymiar
zasłony szyte na wymiar

W sklepach znaleźć można gotowe zasłony w zróżnicowanej kolorystyce, ale zazwyczaj jest problem ze znalezieniem produktu o określonych wymiarach. W przypadku usługi szycia na zamówienie sprawa jest o wiele łatwiejsza. Podobnie jest z kwestią wzorów. Obecnie na topie są przede wszystkim motywy florystyczne, ale nie każdy musi za takimi printami przepadać. Jeśli zdecydujesz się na zasłony na wymiar, nie musisz się tym przejmować. 

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Który z prezentów na 50 urodziny wręczyć ważnej dla nas…