Jakie zmiany w organizowaniu uroczystości weselnych?

Pandemia wielu parom chcącym zawrzeć związek małżeński, pokrzyżowała plany. Pary musiały się zgodzić na ściśle przestrzegany reżim sanitarny lub przekładać daty uroczystości weselnej.

  1. Jakie zmiany w najbliższym okresie przy organizowaniu uroczystości weselnych?
  2. Przygotowania do ślubu – wybór obrączek
  3. Na której dłoni nosi się obrączkę?

Jakie zmiany w najbliższym okresie przy organizowaniu uroczystości weselnych?

Jako że dynamika spadków zakażeń spowodowanych SARS-CoV-2 w ostatnim czasie spadła, rząd podał nowe wytyczne, aby nieco poluzować mocno dokręcone obostrzenia. Zmian w najbliższym czasie będzie więcej, póki co jednak minister zdrowia Adama Niedzielski zwiększył liczbę limitu gości, których będzie można zaprosić na wesele, do 150 osób. Przy czym do limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione. Po 10 czerwca będzie to można sprawdzić dzięki aplikacji, która pozwoli na odczytanie i potwierdzenie statusu covidowego i to organizator przyjęcia weselnego będzie zobowiązany to sprawdzać.

Przygotowania do ślubu – wybór obrączek

Wybór obrączek jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu narzeczonych. Zazwyczaj oferty z obrączkami przeglądane są wiele razy i jakże trudno się zdecydować, które wybrać. A może wybierzmy obrączki ślubne nietypowe? Faktem jest, że rodzice bliżsi są tradycji od nas samych. Chcielibyśmy czasem wyrwać się z tego kanonu, zaszaleć, zrobić coś na przekór. Wybór obrączek ślubnych nietypowych odchodzi nieco od tradycji, ale spójrzmy w ofertę sklepu jubilerskiego Syncret – czyż te obrączki nie zadziwiają swoim pięknem? Wyobraźmy sobie ręcznie wykonane obrączki ślubne z diamentami, wykonane z żółtego i białego złota. Każda z obrączek to małe dzieło sztuki, a praca ręczna czyni je niepowtarzalnymi. Obrączki z diamentami posiadają przesłanie, że małżonkowie tworzyć będą silny i trwały związek. Warto się nad nimi pochylić.

Na której dłoni nosi się obrączkę?

W czasach starożytnych wierzono, że od czwartego palca lewej dłoni idzie żyła w kierunku serca, posiadała nazwę żyła miłości, a obrączki, które były symbolem miłości nosiło się na palcu serdecznym lewej dłoni. W naszych czasach przejęto zwyczaj noszenia obrączek na palcu serdecznym, a wybór dłoni stał się sprawą umowną. W Polsce obrączkę nosi się na palcu serdecznym prawej dłoni. Natomiast pierścionek zaręczynowy podczas okresu narzeczeństwa nosi się na palcu serdecznym dłoni prawej, po ślubie zaś przekładamy go na serdeczny palec lewej dłoni.

W najbliższym czasie rząd poinformuje nas o zniesieniu kolejnych obostrzeń w okresie od 26 czerwca do sierpnia. Czy jakieś zmiany odczują przyszli małżonkowie dowiemy się już niebawem.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Artykuły papiernicze, plastyczne czy kreślarskie towarzyszą nam niemal przez całe…