Wro Fashion Foto 2021 – wystawa fotografii mody we Wrocławiu SONDA

wro fashion foto 2021

W piątek 28 maja 2021 we wrocławskim pasażu Grunwaldzkim otwarto wystawę Wro Fashion Foto. To niecodzienne wydarzenie, a w tym roku możemy obserwować jego siódmą edycję, opatrzoną motywem przewodnim „JUNGLE”.

Pomysłodawcą oraz organizatorem akcji jest agencja modelingowa SPOT Management.  W tym roku  zaprosiła 14 fotografów, którzy tworzą w obszarze fotografii mody i fotografii ludzi. Artyści mieli za zadanie przygotować dzieło, które interpretuje zarówno motyw przewodni, jak i lokuje się w sferze fotografii mody. Twórcy mieli do dyspozycji zarówno stylizacje dostępne w butikach Pasażu Grunwaldzkiego, jak również świetne zaplecze specjalistów: wizażystów, stylistów i fryzjerów.

To już kolejna edycja, która pokazuje, że Wro Fashion Foto to nie tylko narzędzie prezentacji zdolnych i obiecujących fotografów.

To także sposób na aktywizację i promocję całego środowiska związanego z branżą modową na Dolnym Śląsku, a więc także stylistów, wizażystów, modelek i modeli. Ten trudny rok jeszcze bardziej uwidocznił, jak wielka jest potrzeba poznania nowych środowisk, tworzenia, spełnienia od dawna skrywanych pomysłów. Czas izolacji spowodował nagromadzenie energii i pasji, dlatego wszyscy uczestnicy tak chętnie podjęli wyzwania związane z uczestnictwem w projekcie.

Wro Fashion Foto „Jungle”

Motyw przewodni, „Jungle” wprowadził dość spójny, głównie melancholijny i delikatny nastrój, skłonił także do refleksji nad potrzebą harmonii między światem roślin a ludzi. Te dwa porządki przenikają się i uzupełniają, są sobie wzajemnie potrzebne. Duże wydruki prac sprzyjają analizie przekazu twórców – czasem drobne elementy kompozycji, czy stylizacji są sygnałem i dają pełnię odbioru całości fotografii. Trudno byłoby je zauważyć na ekranie monitora, czy w drukowanym katalogu niewielkiego formatu. 

Podczas eventu przedstawiono wszystkich twórców i wszystkie osoby zaangażowane w projekt.

Głos zabrała również Magdalena Wieczorek, rzecznik Pasażu Grunwaldzkiego, która poruszyła kwestię przenikania się i wzajemnego inspirowania mody ulicznej i fotografii modowej.Zgodnie z tradycją uczestnicy wernisażu mogli głosować na najbardziej interesującą fotografię, zaś spośród głosujących wylosowano nagrody książkowe w postaci biografii polskiego projektanta Jerzego Antkowiaka, ufundowane przez wydawnictwo Bukowy Las.

Efekty pracy fotografów oraz ich ekip będzie można oglądać do 04 czerwca 2021 w Pasażu Grunwaldzkim.

W tym roku wystawa będzie obecna w rekordowej liczbie miejsc: w sierpniu dostępna będzie na Art. Pikniku w Szczecinku, by we wrześniu wrócić do Wrocławia do Centrum na Przedmieściu. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Po zakończeniu wystawy wydruki zdjęć zostaną przekazane na cele charytatywne.  

Sonda

Zwycięskie zdjęcie będzie przez miesiąc na stronie głównej www.feszyn.com wraz z informacją o autorze

Sonda trwa do 8 czerwca do północy.

Autorem zdjęcia, które najbardziej mi się podoba jest:

 • Jarek Kuśmierski (31%, 205 głosów)
 • Agatka Lewandowska (15%, 101 głosów)
 • Ewelina Michułka (12%, 79 głosów)
 • Kasia Choma (6%, 37 głosów)
 • Tomasz Kassa (5%, 36 głosów)
 • Tomek Nadrowski (5%, 33 głosów)
 • Artistic Punks (4%, 29 głosów)
 • Barbara Kolman- Stanclik (4%, 29 głosów)
 • Marta Guminska (4%, 25 głosów)
 • Ola Fraś (4%, 24 głosów)
 • Jarek Kasprowiak (3%, 22 głosów)
 • Sebastian Stankiewicz (3%, 19 głosów)
 • Fotograficznie Magicznie (2%, 14 głosów)
 • Joanna Piwek (2%, 13 głosów)

Ogólnie głosów: 666

Loading ... Loading ...

Patronat Medialny Feszyn.com

Share