Jak dbać o stoły ogrodowe? Sprawdź przed sezonem

stoły ogrodowe

Ciężko wyobrazić sobie ogród, w którym brakuje funkcjonalnych i wygodnych mebli. Jedną z podstaw są oczywiście stoły ogrodowe, dzięki którym możemy przyjąć gości na wspólny posiłek lub po prostu spędzić z nimi czas na świeżym powietrzu przy grach planszowych. Sam zakup stołu to jednak nie wszystko, o czym należy pamiętać. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje wyposażenie ogrodu przez kolejne lata charakteryzowało się wysoką jakością i estetycznym designem, musisz odpowiednio zadbać o swój asortyment. Jak dbać o stoły ogrodowe? Sprawdź przed sezonem

Zadbaj o jego czystość

Po pierwsze i najważniejsze, zawsze dbaj o czystość swoich mebli ogrodowych – zwłaszcza jeśli wyprodukowane są one z naturalnych surowców, np. z drewna. Dzięki temu ograniczysz ilość czynników niszczących, które mogą przełożyć się w negatywny sposób na ich stan wizualny lub techniczny. 

Jak dbać o stoły do ogrodu? Zacznij od regularnego przecierania ich wilgotną ścierką, pozbywając się kurzu i zanieczyszczeń. Raz w tygodniu warto przyłożyć się do tego zadania nieco lepiej, stosując specjalne preparaty do drewna. 

Zabezpiecz stół po sezonie letnim 

Zbliża się jesień i spadające temperatury powietrza uniemożliwiają spędzanie wolnego czasu w ogrodzie? Niezależnie od tego, z czego Twój stół ogrodowy i pozostałe elementy zestawu zostały wykonane, należy zabezpieczyć je przed warunkami atmosferycznymi i schować w miejscu, w którym wahania temperatur i opady nie będą im zagrażać. 

Zabezpiecz meble przy pomocy folii, która chronić będzie tworzywo przed zabrudzeniami i wilgocią, a następnie przenieś je do schowka, garażu, piwnicy lub na strych. Dzięki temu rozpoczęcie kolejnego sezonu wiosenno-letniego zajmie Ci zaledwie chwilę, a meble będą wyglądać jak nowe. 

Regeneracja stołu

Lakier zabezpieczający drewno z czasem ulega starciu i pod wpływem warunków atmosferycznych oraz zabrudzeń, traci on swoje właściwości ochronne. Należy zatem pozbyć się go za pomocą drobnego papieru ściernego i nałożyć kolejny preparat zgodnie z instrukcją producenta. Taki proces regeneracji można jednak wykonać wyłącznie w przypadku drewnianych stołów ogrodowych. Tworzywa sztuczne w przypadku utlenienia i utraty koloru, należy zwyczajnie wymienić (lub zamaskować).

Stoły ogrodowe – postaw na sprawdzoną jakość

Gdy zależy Ci na żywotności, nie ryzykuj szukaniem oszczędności i przekładając atrakcyjne ceny nad jakość wyrobów. Stoły ogrodowe mają stały kontakt z działaniem warunków atmosferycznych, które z kolei prowadzą do przyspieszenia procesu niszczenia tworzyw. Lepiej więc mieć pewność, że zostały one wykonane z wysokogatunkowych tworzyw i z zachowaniem dbałości o detale. 

Wydaje nam się, że wiesz już wszystko na temat tego, jak zadbać o stoły ogrodowe zarówno w sezonie, po nim, jak i przed nim. Teraz pozostaje jedynie sięgnąć po wysokogatunkowy stół ogrodowy, który zapewni Ci zadowolenie z inwestycji – np. stoły ogrodowe VidaXL. Zobacz, jak wiele opcji masz na wyciągnięcie ręki. 

Artykuł sponsorowany

Share