Najpiękniejsza pościel dziecięca. Jaki materiał wybrać?

minky

Wyposażenie wózka i łóżeczka dziecięcego to jeden z najważniejszych elementów niemowlęcej wyprawki. Zależy nam na tym, by nasz maluch spał komfortowo i wygodnie. Wybierając materiał, z którego zostanie wykonany kocyk do wózka, warto wziąć pod uwagę minky. To chyba pierwszy rodzaj materiału, jaki przychodzi do głowy, kiedy myślimy o akcesoriach dla dzieci. Nic dziwnego, minky nadaje się do tego doskonale!

Co to jest minky?

Minky to rodzaj miękkiego polaru, na którym występują również charakterystyczne miękkie wypustki. To właśnie po nich najłatwiej poznać ten rodzaj materiału i to dzięki nim jest on tak cudownie miękki. Warto przy tym zwrócić uwagę, że wizualnie jest po prostu uroczy. Najróżniejsze wzory i kolory pozwalają na uszycie z minky wielu pięknych projektów, zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Ogromną zaletą minky jest także to, że bez trudu można ją łączyć z innymi materiałami, np. z bawełną. Bardzo często spotykana jest pościel, która z jednej strony jest gładka, a z drugiej ma charakterystyczny minky wzór. Maluch spokojnie może się w nią wtulić i śnić najpiękniejsze sny. 

Jakie akcesoria dziecięce można uszyć z minky?

Minky daje niemal nieograniczone możliwości realizacji dziecięcych projektów krawieckich. Jest przy tym wygodna w szyciu, poradzi z nią sobie nawet początkujący krawiec. Dzięki temu można z niej uszyć naprawdę piękne rzeczy:

  • Komplet pościeli do wózka lub łóżeczka – do spania minky nadaje się idealnie. Jest to materiał bardzo przyjemny w kontakcie ze skórą, miękki i wygodny. Można z niego uszyć zarówno poszwę na kołdrę, jak i na poduszkę. 
  • Motylek amortyzujący – jednym z najpopularniejszych akcesoriów dla najmłodszych dzieci jest motylek amortyzujący wstrząsy. To niewielka poduszka, która przypomina swoim kształtem motyla. Jego środek to miejsce na główkę, skrzydła natomiast otulają ją po bokach, by podczas snu była stabilnie, ale delikatnie podtrzymywana. Wykonanie jest z miękkiej, przyjemnej minky to doskonały pomysł!
  • Czapki dziecięce – na zewnątrz bawełna, wewnątrz minky. Ciepła, przyjemna dla małych uszu i wyjątkowo piękna. 
  • Kocyk – prawie każdy maluch ma swój ulubiony kocyk. Ten uszyty z materiału minky z pewnością ma szanse nim zostać. Miękki materiał aż prosi o to, by się do niego przytulać. Idealne tu będzie połączenie minky z inną tkaniną. Z jednej strony minky przyjemnie ogrzeje skórę, a bawełna pozostanie dla niej neutralna. Wówczas kocyk przyda się zarówno w chłodne, jak i cieplejsze dni. 

Artykuł sponsorowany

Share