Jarosław Kuźniar (i #ryjkuzniara) w kampanii HejtStop

Agresja w internecie to temat, który towarzyszy nam od wielu miesięcy. Każdego dnia miliony osób hejtuje lub jest ofiarą agresji w sieci. Dlatego tez powstała kampania HejtStop. Autorami kampanii są członkowie stowarzyszenia Projekt:Polska. W ramach całej kampanii ruszył  projekt #ryjkuzniara, który już na samym początku spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. W projekcie wystąpił Jarosław Kuźniar. Motto kampanii to  „Hejt w sieci to przemoc słowna. Zostawia trwały ślad”.

Jarosław Kuźniar od dawna prowadzi wojnę z hejterami

Sam podkreśla że „trzeba ich ścigać jak pijanych kierowców”. Autorzy kampanii zebrali ponad 4500 hejtów pod adresem Kuźniara.

Dziennikarza możemy zobaczyć w sesji zdjęciowej oraz w spocie reklamowym. Film prezentuje obraz typowego hejtera i osobę doświadczającą hejtu. Padają mocne słowa takie jak np. „eurocwela”, Kużniara „presstytutkę”, Kuźniara „lewacką rurę”. Na stronie projektu organizatorzy namawiają do stworzenia swojej wersji avatarów i wideo.Można również znaleźć instrukcje, jak zgłosić hejt w internecie, jak reagować i co robić.

Oprócz pokazania sposobu reagowania na nienawiść w rzeczywistości wirtualnej, kampania w założeniu ma wywołać publiczną dyskusję na temat sposobów radzenia sobie z narastającym problemem nienawistnych komentarzy zamieszczanych na portalach społecznościowych oraz zwrócić uwagę na konsekwencje prawne i społeczne, jakie pociąga za sobą ich pisanie. Pragnęlibyśmy dotrzeć do jak największej liczby prywatnych użytkowników Internetu i uwrażliwić ich na kwestie związane z kulturą języka komentarzy oraz zapoznać ich ze sposobami wyrażania opinii bez udziału mowy nienawiści – czytamy w informacji prasowej.

A Ty co sądzisz o takiej kampanii?

Share