Kampania „Prawo bez strachu” Nie wstydź się zapytać o poradę prawną

We wtorek, 22 września odbyła się konferencja prasowa nowej kampanii społecznej pod hasłem „Prawo bez Strachu”, którą zainicjowało czterech prawników z wieloletnim doświadczeniem. Akcję wsparło wiele gwiazd, m.in. Artur Chamski, Monika Zamachowska, Marta Wiśniewska, Iwona Węgrowska, Eliza Gwiazda i Dariusz Kordek.

Prawo bez strachu

Ideą kampanii jest pokazanie, że w dzisiejszym świecie większość z nas ma lub miało w przeszłości styczność z prawem, np. w sytuacji rozwodu, podpisania niekorzystnej umowy, ubiegania się o odszkodowanie. Jednak wiele osób obawia się poprosić o pomoc profesjonalisty i na własną rękę próbuje rozwiązać swój problem, co ostatecznie kosztuje je wiele czasu oraz nerwów i najczęściej przynosi niezadowalające rozwiązanie problemu. Powszechnie uważa się, że korzystanie z pomocy prawnika jest powodem do wstydu, dlatego inicjatorzy kampanii stworzyli PRAWO BEZ STRACHU.

prawo bez strachu

Darmowe porady prawne

Pamiętajmy, że spotkanie z prawnikiem to nie tylko sądy i kancelarie, a przyjście ze swoim problemem kosztuje dużo pieniędzy. Często analizujemy umowy kredytowe i doradzamy frankowiczom pro bono, by pomóc im rozwiązać problem swojego zadłużenia. Każda osoba, która do nas przychodzi, obawia się rozpocząć spór sądowy z bankiem, ponieważ boi się, że np. straci nieruchomość, na którą wzięła kredyt w przypadku unieważnienia swojej umowy kredytowej. Właśnie po to potrzebna jest pomoc prawnika, by rozwiać wszystkie obawy i pomóc wyplątać się z niekorzystnej umowy – mówi Bartosz Czupajło z kancelarii Czupajło & Ciskowski Kancelaria Adwokacka Sp.p i jeden z inicjatorów kampanii.

Inicjatorzy kampanii zauważają, że wiele osób decyduje się w końcu na wsparcie prawnika w momencie, kiedy ich problem jest już bardzo poważny. Gdyby postanowili zwrócić się do profesjonalisty wcześniej, sprawę można byłoby rozwiązać o wiele szybciej i prościej.

Każdy aspekt naszego życia jest uregulowany prawnie i trzeba zdawać sobie z tego sprawę, a przede wszystkim znać swoje prawa i możliwe rozwiązania. Dzięki kampanii chcemy pokazać, że każda sprawa jest inna i nie ma podręcznikowych przypadków, dlatego rozmowa z prawnikiem pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości, a przede wszystkim będzie prowadzona we właściwym kierunku od samego początku – dodaje Karolina Marszałek z Kancelarii Adwokackiej Adwokat Karolina Marszałek i kolejna pomysłodawczyni kampanii.

prawo bez strachu

Podczas konferencji swojego wsparcia udzieliło również kilka gwiazd, m.in. Dariusz Kordek, Eliza Gwiazda, Iwona Węgrowska, Marta Wiśniewska, Artur Chamski i Ryszard Rembiszewski. Jednak to nie jedyne osoby, które zmagały się w przeszłości z problemami i potrzebowały wsparcia prawnego.

Jak widzimy, również gwiazdy znane nam z telewizji czy ze sceny artystycznej w przeszłości zmagały się z różnymi problemami prawnymi. Dziękujemy im za ich wsparcie dla naszej kampanii oraz za to, że postanowiły podzielić się z nami swoimi historiami. Praktycznie każdy z nas w swoim życiu potrzebował lub potrzebuje pomocy czy porady prawnej i nie należy się tego wstydzić. Dzięki specjaliście, który od początku pomoże poprowadzić naszą sprawę, unikniemy wielu nerwów, straconego czasu, a wręcz możemy uniknąć procesu sądowego i rozwiązać sprawę polubownie – mówi Anna Stasiak-Apelska, radca prawny oraz kolejna z inicjatorek kampanii PRAWO BEZ STRACHU.

– W każdy wtorek od 29 września będziemy spotykać się w Restauracji Avangarda Warszawa i pomagać osobom potrzebującym prawnego wsparcia. Dodatkowo, jeśli będzie taka potrzeba, będziemy wyjaśniali wszelkie prawne terminy, podsuwali pierwsze kroki, podpowiadali, co należy zrobić w konkretnej sprawie. Na spotkania będzie można zapisać się poprzez naszą stronę www.prawobezstrachu.pl – dodaje Michał Miller z kancelarii E&M MILLER Adwokaci Sp. p.

PRAWO BEZ STRACHU – kampania społeczna stworzona przez czterech prawników: Karolinę Marszałek, Annę Stasiak-Apelską, Bartosza Czupajło oraz Michała Millera. Jej celem jest zachęcenie społeczeństwa do korzystania z profesjonalnych porad prawnych i wsparcia prawników w każdej sprawie oraz przybliżenie wiedzy na temat współpracy. www.prawobezstrachu.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Kilka faktów, które Cię zdziwią o meblach ogrodowych i tym…