Kilka słów na temat sof i kanap

Zazwyczaj w każdym jednym domu w salonie czy tez pokoju dziennym jest kanapa lub sofa wypoczynkowa. Czy wyobrażamy sobie salon bez kanapy? Oczywiście, że nie. Jest to mebel, który musi znaleźć się w każdym salonie. To przecież na sofie wypoczywamy, relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy, czy też oglądamy telewizję. Jest to stały nieodłączny element w każdym domu czy mieszkaniu. Zastanówmy się więc, z jakimi sofami i kanapami mamy zazwyczaj do czynienia i które z nich cieszą się największym zainteresowaniem.

Zacznijmy może od wielkości sofy, która nie jest bez znaczenia

Do wyboru mamy naprawdę szeroki wachlarz wariantów i wielkości sof począwszy od tych naprawdę niewielkich, wyglądem przypominające fotele. Możemy też kupić sofę naprawdę gigantycznych rozmiarów, która bez problemu pomieści kilka osób naraz. Wybierając sofę do salonu musimy pamiętać o tym, że sofa nie może być zbyt mała do salonu o dużej powierzchni i na odwrót – duża do małego pokoiku.

KANAPA INSPIRACJE Style sof i kanap wypoczynkowych bardzo różnią się od siebie

Na przestrzeni lat możemy zaobserwować duże zmiany w stylach i kolorystyce. Jak z każdym meblem – sofa reprezentuje różne style począwszy od biurowego, eleganckiego, czy klasycznego. Wszystko dzięki zaprojektowanemu wzorowi, kształtowi, i kolorystyce. Kupując mebel jakim jest kanapa należy więc zwrócić uwagę na to, w jakim stylu urządzone jest pomieszczenie oraz reszta mebli. Kanapa musi tworzyć pewną spójność w stylu czy kolorystyce z resztą – inaczej uzyskamy kiczowaty i niekorzystny efekt. Możemy wyróżnić kanapy nierozkładane, rozkładane, stworzone z nawet kilku modułów. Niektóre z kanap dzięki funkcji rozkładania mogą być wykorzystywane jako łóżko – co również jest dogodną opcją. Te staromodne będą miały metalową bądź drewnianą ramę. Te współczesne zazwyczaj całkowicie przykryte materiałem. Styl kanap możemy wyróżnić naprawdę mnóstwo dla każdego okresu, w którym były modne.

Kolejną kwestią jest materiał, jakim sofa zostanie pokryta – czyli tapicerka

Obecnie najczęściej używanymi materiałami są skóra oraz plusz. Z tym, że w plusz wliczają się wszelkie materiały lniane, welurowe, aksamitne, czy inne z dodatkami syntetycznymi. Kanapy skórzane cechują się dużą wytrzymałością i zazwyczaj są zakupem na długie lata. Wszelkie zabrudzenia czy plamy na materiale są łatwe do doczyszczenia, dzięki czemu ich pielęgnacja jest równie prosta i banalna. Niestety wadą kanapy skórzanej jest jej cena. Skóra naturalna to jeden z najdroższych materiałów, ale co za tym idzie – jest to jeden z najlepszych jakościowo materiałów. Kanapy wykonane z materiałów są równie ciekawym meblem i cieszą się dużą popularnością. Zaletą zapewne jest cena – dużo niższa od kanapy wykonanej ze skóry naturalnej. Przy wyborze materiału na kanapę powinniśmy rozważyć wszystkie za i przeciw. Bo dla jednego zaletą będzie niższa cena, a dla drugiego istotniejsza będzie łatwa pielęgnacja.

SOFA INSPIRACJEKażdy z pewnością szukając sofy skupia się na tym, by mebel był wygodny. Wygoda to jednak kwestia indywidualna i nie ma złotej zasady, którą należałoby zastosować przy kupnie sofy.

Pewne natomiast jest to, że każdy sofę ma i jest to jeden z najczęściej używanych mebli w domu.

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany przez firmę Furniture Sobczak– meble do każdego pomieszczenia na każdą kieszeń. 

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Zabieg biopsji cienkoigłowej - czy trzeba się go bać? Z…