Klimatyzacja i dzieci – o czym trzeba pamiętać

Współczesne klimatyzatory to nowoczesne urządzenia, które dzięki licznym funkcjonalnościom i zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym, gwarantują zupełnie nowe spektrum możliwości. To nie tylko produkty, które zapewniają optymalną temperaturę, ale również przyczyniają się do poprawy jakości powietrza. Dzięki temu można je bez obaw montować również w pokojach dziecięcych. Należy tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Optymalna temperatura niezależnie od pory roku

Jedną z podstawowych funkcji współczesnych klimatyzatorów jest opcja grzania. Dzięki niej urządzenie jest użyteczne również jesienią, gdy jeszcze nie pracuje centralne ogrzewanie czy też wczesną wiosną, kiedy zostało już wyłączone. Dla niektórych może będzie to zaskoczenie, ale również zimą urządzenia te spełniają swoją rolę. To doskonała metoda na dogrzanie pomieszczenia, np. przed kąpielą dziecka, co znacząco ogranicza ryzyko ewentualnego zachorowania.

Klimatyzacja i dzieci

Oczywiście w okresie letnim, wysokie temperatury dokuczają nam wszystkim. Jednak szczególnie uciążliwe są dla najmłodszych, powodując przegrzanie organizmu. Klimatyzatory pozwalają skutecznie obniżać temperaturę w pomieszczeniu do optymalnego poziomu, zapewniając komfortowe warunki do zabawy i odpoczynku.

lg_czyste_powietrze

Poprawa jakości wdychanego powietrza

Możliwości nowoczesnych klimatyzatorów są znacznie większe i nie ograniczają się tylko do chłodzenia czy ogrzewania. Posiadają również odpowiednie filtry, które skutecznie wychwytują różnego rodzaju bakterie, grzyby, pyłki, kurz, roztocza oraz związki odpowiadające za reakcje alergiczne. Montaż klimatyzatora wyposażonego w tego rodzaju filtry jest więc szczególnie zalecany w pokojach dzieci, które cierpią na alergie oraz mają problemy z oddychaniem, spowodowane astmą. Warto też zobaczyć: klimatyzacja warszawa .

Interesujące rozwiązania w tej kwestii oferuje jeden z liderów na rynku systemów klimatyzacyjnych – marka LG. W swojej ofercie, producent posiada urządzenia, w których zastosowano takie filtry jak 3M Multi Ochrona, działające zarówno w sposób mechaniczny jak i chemiczny. Co to oznacza? Najpierw różnego rodzaju bakterie, wirusy i zanieczyszczenie są zasysane do klimatyzatora, a następnie przechwytywane przez filtr, gdzie, na warstwie materiału nasączonego specjalną substancją, ich działanie zostaje zdezaktywowane.

Jak podkreśla ekspert z serwisu Strefaklimatyzacji.pl: „Aby klimatyzator funkcjonował prawidłowo, a zastosowane filtry skutecznie spełniały swoje zadanie, należy pamiętać o ich regularnej wymianie. Filtry po pewnym czasie tracą bowiem swoje właściwości, a w konsekwencji maleje wydajność całego urządzenia.”

Warto wiedzieć!

Oto kilka prostych zasad o których należy pamiętać, aby klimatyzator w pokoju dziecka funkcjonował prawidłowo:

  • optymalna temperatura w pomieszczeniu powinna mieścić się w zakresie od 18˚C do 21˚C, co pozwoli zapobiec przegrzaniu lub wychłodzeniu organizmu,
  • różnica temperatur panujących w pokoju i na zewnątrz nie powinna być większa niż 5-6˚C,
  • łóżeczko należy umieścić z dala od grzejnika i klimatyzatora,
  • dysze klimatyzatora nie mogą być skierowane bezpośrednio w kierunku łóżeczka,
  • trzeba pamiętać o regularnych przeglądach serwisowych urządzenia i systematycznej wymianie filtrów.

Materiał prasowy

Share