Kobieta w podróży, czyli chwila relaksu, która Ci się należy!

Kobieta zmienną jest – tak mawiają i zdecydowanie jest to prawda. Widocznie płci pięknej zmiany są potrzebne i pozytywnie wpływają na rozwój. My, kobiety pragniemy zmian, a jak czegoś bardzo pragniemy to z reguły to dostajemy!

Praca, dom, dzieci… praca, dom dzieci…

I tak można by w kółko jeszcze długo. Po powrocie do domu z pracy jesteś już tak zmęczona, że zaledwie dajesz radę pobawić się z synkiem jego nowym samochodzikiem? A może córka prosi Cię o przeczytanie ulubionej książeczki? Nie odmawiasz. Zamiast jednak cieszyć się beztroskim czasem z pociechami, coraz częściej traktujesz to jak kolejne wyzwanie – dokładnie tak samo jak w pracy. Niestety są to pierwsze objawy znużenia. O tak, jesteś bardzo zmęczona, bo: nie wysypiasz się, zbyt późno kładziesz się spać, w pracy dziś dali Ci popalić, ciągle myślisz o tym, co kupić dziś na obiad… bo ciągle robisz wszystko w biegu, w stresie… STOP! Potrzebujesz odmienności. Pytasz jakiej?? Pakuj walizki, to sama zobaczysz!

Podróż spontaniczna – gdzie pojechać, żeby miło spędzić czas?

Już postanowione, wybierasz się w podróż. Dlaczego? Bo jesteś przemęczona, przepracowana. Musisz się zrelaksować, oderwać od szarej codzienności, nabrać dystansu. Masz męża i dzieci? Ich również zapakuj do drogi. W końcu czym jest podróż dla kobiety bez towarzystwa osób, które ją kochają?

 Po pierwsze, pamiętaj o tym, że masz pracę, Twój mąż/partner też ma, a dzieci uczęszczają do szkoły/przedszkola. Jedziecie zatem tylko na weekend. Samochodem, autokarem, pociągiem – to bez różnicy. Ważne, że razem.

Nasz kraj jest piękny i to nie ulega wątpliwości, a w związku z tym, że jedziecie tylko na dwa dni, nie musicie oddalać się od miejsca zamieszkania o 600 kilometrów – chyba że planujesz lot samolotem. Jeśli nie, szkoda tracić cenny wolny czas na daleką podróż. Nie musisz jechać nad morze, jeśli mieszkasz w górach (i odwrotnie), żeby dobrze się bawić. Znajdź na mapie jakąś ciekawą miejscowość, która jest położona maksymalnie np. dwie godziny drogi od miejsca, w którym mieszkasz. Następnie sprawdź jej walory turystyczne, noclegi, ewentualnie jakieś knajpki i restauracje, w których będzie można zjeść coś dobrego. Pamiętaj o tym, że czasami mniejsze i mało znane miejscowości mogą zaoferować wiele rozrywki, zwiedzania, wyciszenia i spokoju. Bo przecież Ty potrzebujesz odmienności i odpoczynku, prawda?

 

Kiedy walizka się nie domyka… – lista najpotrzebniejszych rzeczy

Do walizki nie pakuj czajnika elektrycznego ani pięciu par butów. Nie będzie Cię tylko 2 doby! Poza tym nie po to wybierasz się w relaksującą podróż, żeby przejmować się drobiazgami. Zabierz tylko to, co jest Ci rzeczywiście potrzebne. Czajnik elektryczny będzie w hotelu, w którym się zatrzymasz. Buty weź jedne i wygodne – ok, niech będą dwie pary… Nie zapomnij o szczoteczce do zębów i paście. Oczywiście zestaw do makijażu również znajdzie się na jednej z pierwszych pozycji na liście.

W związku z tym, że jadą z Tobą dzieci, nie zapominaj także i o ich potrzebach. Nie ma wątpliwości, że najwięcej miejsca w walizce zajmą ubrania. Sprawdź pogodę na najbliższe dwa dni i pod tym kątem pakuj odzież, bo po co Ci przeciwdeszczowa kurtka, skoro ma nie padać, a Ty nie planujesz np. wielogodzinnych wędrówek na odludziu. W przypadku dzieci bywa różnie… Zdarzają się mniejsze, jak i bardziej poważne wypadki. Zabierz więc ze sobą plastry i środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, odkażające. Jeżeli się natomiast okaże, że zapomniałaś zapakować któregoś z wyżej wymienionych medykamentów, nie wpadaj w panikę! Przecież możesz zaopatrzyć się w nie na miejscu. Nie jedziesz do dżungli. W miejscowych aptekach również sprzedają leki przeciwgorączkowe o smaku truskawkowym, które toleruje Twoja córka!

Kobieta w podróży

W podróży stawiaj przede wszystkim na wygodę. Są to dla Ciebie wyjątkowe chwile, jedziesz przecież po to, żeby się odprężyć. Chcesz się czuć wygodnie i jednocześnie elegancko? Załóż na podróż komfortowe i zarazem eleganckie rajstopy wyszczuplające, jak Scholl Light Legs. Są to rajstopy uciskowe, a także rajstopy modelujące. Ze względu na wysoką jakość wykonania, doskonale sprawdzą się w trakcie drogi, jak i na miejscu. Dzięki nim uczucie ciężkich i zmęczonych nóg Ci nie zagrozi. Przez cały czas będziesz się czuła lekko i nie doświadczysz nieprzyjemnych obrzęków! Jeżeli chcesz zobaczyć, w jakich sytuacjach mogą się jeszcze sprawdzić rajstopy uciskowe Scholl, zajrzyj tutaj: https://charlizemystery.com/2017/01/typowy-dzien-blogerki/.

Jeżeli już masz wszystko spakowane, nie zapomnij o uśmiechu. Twoje pozytywne nastawienie do podróży wprawi wszystkich w pogodny nastrój, a wspólne chwile, które przeżyjecie, zmotywują Cię do podejmowania częstszych decyzji o podróżach, które tchną nowe życie w Ciebie i Twoją rodzinę!

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czy wiesz już co zrobić, aby rzęsy były piękne, długie…