Kody rabatowe – czy warto z nich korzystać?

Nie ma co się oszukiwać – wszyscy kochamy promocje. Zniżki, rabaty, dwa w cenie jednego, to wszystkie te hasła, które początkowa kojarzą się z utartymi sloganami reklamowymi, jednak w rzeczywistości wszyscy wolimy płacić mniej, dlatego chętnie wykorzystujemy kody rabatowe do sklepów internetowych.

Za co klienci otrzymują zniżki?

Niektóre marki rozdają różnego rodzaju kupony promocyjne ot tak inne wymagają od swoich klientów, aby dali coś od siebie. Może być to na przykład adres email podczas zapisywania się na tzw. newsletter. Marki tworzą na tej podstawie bazę mailingową, a w zamian rozdają przykładowo 10% kod rabatowy do sklepów internetowych. Dla firmy to kwoty wliczone w koszty promocji, a dla klientów szansa na zakupienie rzeczy nieco taniej – wszyscy są zadowoleni. Kody rabatowe do sklepów można otrzymywać również np. za polubienie fanpage’a marki na Facebooku albo udział w programie lojalnościowym. Większość dużych sklepów internetowych rozdaje także zniżki podczas zakupów. W zależności od wysokości kwoty, na jaką opiewa dane zamówienie, klient otrzymuje kody rabatowe do sklepów, które można wykorzystać podczas kolejnych zamówień. Marki imają się także różnych innych sposobów, aby zachęcić klientów do zakupów. Pomysłów z kodami rabatowymi do sklepów jest naprawdę wiele – zniżki za udział w konkursach, X-te zakupy, dzień urodzin użytkownika, jubileusz marki.

Jak to działa?

Sklepy rozdają kupony nie bez powodu. Psychologom bardzo dobrze znane jest zjawisko, w którym jednostki lubią być nagradzane. Z kodami rabatowymi do sklepów internetowych, jest trochę jak z nagrodami. Marka pozwala nam zapłacić mniej, dlatego traktujemy to, jako prezent. To właśnie dlatego bardzo często kupony rabatowe drukowane są na ładnych ulotkach i dołączane do zamówienia. Klient odbierając taki prezent czuje się doceniony, a co za tym idzie bardziej lubi markę.

Jak skorzystać z kuponów?

Korzystanie z kodów rabatowych do sklepów internetowych jest bardzo proste. Podczas finalizacji zamówienia najczęściej w karcie „koszyk” istnieje rubryka, w której można wpisać i zatwierdzić kod. Od całościowej kwoty zamówienia odejmowana jest odpowiednia zniżka. Warto pamiętać, że kody rabatowe do sklepów internetowych najczęściej mają termin ważności. Taka informacja powinna się pojawić na ulotce bądź w mailu/smsie z kodem. Marki stosują taki środek, aby zmotywować klientów do szybkich zakupów. Z kodów rabatowych do sklepów internetowych warto skorzystać szczególnie w przypadku, jeżeli i tak planowało się zakup w danym serwisie. To dobra alternatywa, jeżeli planujemy również kupić jakiś drogi produkt. 5% zniżki brzmi niezbyt zachęcająco, jednak jeżeli bierzemy pod uwagę kurtkę za 1500 zł to jest już to znacząca bonifikata.

Artykuł sponsorowany

Share