W Łęgu Probostwie uczniowie zachwycili ambasadorów!

Ostatni finał miesiąca Drużyny Energii obfitował w emocje! Uczniowie z Gimnazjum w Łęgu Probostwie zdobyli we wszystkich konkurencjach sportowych 395 punktów i zajmują IV miejsce wklasyfikacji generalnej. Zmaganiom zawodniczek i zawodników przyglądali się ambasadorzy sponsorowanego przez Grupę Energa turnieju: Marek Citko, Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik oraz Krzysztof Ignaczak.

Kwietniowi zwycięzcy zmierzyli się z czterema konkurencjami przygotowanymi przez ambasadorów. Uczniowie z Mazowsza najlepiej poradzili sobie z konkurencją Krzysztofa Ignaczaka, a tradycyjnie już największe emocje pojawiły się przy konkurencji „Nie kręć, że strzelisz” z popularnego TurboKozaka. Łącznie zawodnikom z Gimnazjum w Łęgu Probostwie udało się zebrać 395 punktów, co pozwala im wyprzedzić na liście zwycięzców najlepszych w grudniu – Zespół Szkolno-Przedszkolny z małopolskich Olszyn i awansować na IV miejsce w klasyfikacji generalnej. Indywidualnie najlepszy okazał się Kacper Jankowski – gratulujemy!

– Drużyna Energii dodała nam motywacji, chęci do walki i zwiększyła zainteresowanie sportem. W umiejętny sposób połączyła multimedia z aktywnością fizyczną. Dzieci zaczęły dzięki niej więcej czasu spędzać ze sobą na boisku – razem ćwiczyły, motywowały się, żeby nagrania wychodziły jak najlepiej. Zdrowy duch walki i doprowadził do integracji zespołów klasowych – zarówno między uczniami, jak i z nauczycielami. Warto brać udział w Drużynie Energii – jest to inna forma spędzania wolnego czasu. Wydarzenie zostaje na długo w pamięci i sercach wszystkich uczestników – mówi Ewelina Jóźwiak, dyrektor szkoły w Łęgu Probostwie.

– Czuć dzisiaj było, że dla uczniów z Łęgu Probostwa ta rywalizacja była wielkim wydarzeniem. Cieszymy się, że spotkaliśmy tyle pozytywnej energii podczas ostatniego już treningu w szkołach – cieszy Marek Citko.

W Łęgu Probostwie ambasadorowie poprowadzili ostatni już trening w rywalizacji szkół w Drużynie Energii. Klasyfikacja końcowa po pięciu finałach miesiąca prezentuje się następująco:

  1. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama z Gdyni 579 punktów.
  2. Szkoła Podstawowa nr 13 im. Polskich Olimpijczyków z Żor 461 punktów.
  3. Szkoła Podstawowa nr4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie 433 punktów.
  4. Gimnazjum w Łęgu Probostwie 395 punktów.
  5. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olszynach 328 punktów.

Tym samym mamy już komplet drużyn, które spotkają się w Wielkim Finale w Gdańsku. Miło nam ogłosić, że nagrodę główną w rywalizacji szkół w Drużynie Energii wygrywa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama z Gdyni. Druga nagroda trafia do Szkoły Podstawowej nr 13 im. Polskich Olimpijczyków w Żorach, a trzecie miejsce zajmuje Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki. Laureaci otrzymają sprzęt sportowy o wartości kolejno: 10 000 PLN, 7 000 PLN oraz 4 000 PLN. Wszyscy zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas eventu finałowego na stadionie Energa w Gdańsku 24 maja.

– Najbardziej cieszy, że udało się skutecznie zaprząc nowoczesne technologie do promowania zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Nie musieliśmy odrywać dzieci od laptopów i smartfonów siłą.  Wystarczyło im dać zachętę, aby same wyszły na podwórko, na boisko i zaczęły trenować – mówi Grzegorz Bałkowiec, wicedyrektor departamentu marketingu i komunikacji w Grupie Energa.

Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. W projekcie bierze udział 100 szkół z całej Polski. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej.

Drużyna Energii gra pod patronatem Instytutu Matki i Dziecka oraz Ministra Sportu i Turystyki. Sponsorem głównym Drużyny Energii jest Grupa Energa. Partnerem sportowym projektu jest New Balance.

Share