KokoNove Biżu – czyli, jak mieć na sobie 42 kilometry jedwabiu!

Kokonove

Kreatywność i pomysłowość, współczesnych kobiet wychodzi na nowy poziom. Polkom od kilku lat nie brakuje pomysłów, na realizowanie siebie, pasji i tworzenie czegoś wyjątkowego. Nie raz pomysły stają się dziełami sztuki. KokoNove Biżu – to marka, którą warto znać!

Jej autorką jest Katarzyna Olejniczak – architekt, projektantka innowacyjnej biżuterii z jedwabnych kokonów KokoNove Biżu, prekursorka ozdób z naturalnych kokonów jedwabnika. Debiutowała w 2010 roku pracami wykonanymi z oryginalnego połączenia czesanki jedwabnej z wełną czesankową. Wykorzystywała w swojej pracowni również jedwabny muślin, który łączyła z filcem. Z tego połączenia powstawały bardzo wyjątkowe szale.

Obecnie swoją twórczość skupia głównie wokół nieprzetworzonych, naturalnych, jedwabnych kokonów. Marka KokoNove Biżu istnieje od kwietnia 2019 roku. „To była dla mnie nowa i nieznana przestrzeń do odkrywania i kreowania czegoś naprawdę unikalnego. Natura i naturalne materiały fascynowały mnie od zawsze, ale nieprzetworzony jedwab skradł moje serce od pierwszego użycia” – mówi artystka.

3 kilometry w biżuterii!

To naprawdę niesamowite, ale ten lekki dwucentymetrowy kokonik zawiera w sobie, aż 3 kilometry przędzy jedwabnej. Natura nas ciągle zaskakuje, tak jak i cała artystyczna działalność KokoNove Biżu. Warto obejrzeć te jedyne w swoim rodzaju dzieła. Jest to bezdyskusyjnie biżuteria innowacyjna i odważna, a zarazem dostępna dla każdej pewnej siebie i zdecydowanej kobiety. Naszyjniki są oryginalne, wyróżniające się i pokaźne. Idealnie komponują się zarówno ze strojem wieczorowym czy nawet suknią ślubną, jak i z mniej zobowiązującym strojem, jakim jest np. ciepły sweter czy golf. Wyroby KokoNove Biżu są doceniane również przez osoby publiczne, które zakładają je do wystąpień w telewizji. Jest to niepodważalny atut nietuzinkowych wyrobów marki KokoNove Biżu – pozwala ona wyróżnić się w tłumie!

Do tworzenia moich prac czerpię nieustannie inspirację z otaczającego mnie świata. Moim znakiem rozpoznawczym są kolaże, na których zestawiam zdjęcie naszyjnika ze zdjęciem krajobrazu”.Mówi Katarzyna Olejniczak.

Biżuteria zakorzeniona w ekosystemie

Nieprzetworzona, surowa i prosta. Produkty będące najbliżej natury cieszą się największym zainteresowaniem. Połączenie jedwabnych kokonów z lnianym sznurkiem i bursztynami to hit ostatnich miesięcy w mediach społecznościowychna profilu KokoNove Biżu.

Bez wątpienia ten unikatowy dorobek przyczynił się do przyznania wyjątkowego wyróżnienia, które KokoNove Biżu otrzymało od słuchaczy ogólnopolskiego radia RMF FM. Gratulujemy! Znalezienie się w gronie dziesięciu wyróżnionych spośród ponad pół tysiąca zgłoszonych rękodzielników, to duże osiągnięcie dla tak młodej marki.

Prywatnie Katarzyna Olejniczak jest żoną i matką czterech wspaniałych synów. Jest czynnym zawodowo architektem i urbanistą. Udziela się społecznie, wspiera kobiety w ramach Lokalnej Grupy Mocy dla Kobiet. Dochód ze sprzedaży KokoNovej biżuterii przekazuje na dofinansowanie studiów psychologicznych i rozwój Lokalnej Grupy Mocy dla Kobiet.

Pomysłodawca akcji #MamoJesteśPiękna

Ponadto marka KokoNove Biżu jest organizatorem i pomysłodawcą społecznej akcji #MamoJesteśPiękna. Kampania ta zrzesza małych rękodzielników, przedsiębiorców, twórców, fotografów, stylistki i makijażystki z rejonu województwa gdańskiego. Organizujemy wspólnymi siłami sesje zdjęciowe dla zabieganych młodych matek. Obciążone codziennością mamy z radością poddają się zabiegom pielęgnacyjnym. Makijaż, pięknie dobrane sukienki, biżuteria i inne dodatki oraz cudowne ujęcia na magicznych fotografiach – to jest wyjątkowy dzień odpoczynku dla mam w gronie innych kobiet. Wspólne kobiece rozmowy, nowe znajomości i życzliwe uśmiech zapadają w sercu na zawsze.  

Efektem finalnym są sfotografowane portrety mam eksponujące wyroby uczestników sesji i promocja krzyżowa. Każdy z uczestników tej społecznej akcji (zarówno mamy jak i fotografowie, makijażystki oraz inni przedsiębiorcy) otrzymują zdjęcia i możliwość wykorzystania ich w promocji swoich marek. W ubiegłym roku odbyły się cztery taki eventy: w Steblewie, w Tczewie i dwukrotnie w Gdańsku. W roku 2021 już planowane są kolejne edycje, a najbliższa odbędzie się już w lutym 2021 w Kościerzynie. Akcja cieszy się dużym powodzeniem i powoli znajduje chętnych ambasadorów w innych miastach, którzy zamierzają podjąć się organizacji kampanii #MamoJesteśPiękna w innych rejonach kraju. Trzymamy za nich kciuki!

Sklep KokoNove Biżu https://www.pakamera.pl/kokonovebizu-0_s12501887.htm

Facebook: http://www.facebook.com/kokonovebizu

Instagram: https://www.instagram.com/kokonovebizu/

Grupa wsparcia dla kobiet https://www.facebook.com/grupa.mocy/

#MamoJesteśPiekna https://www.facebook.com/events/347846649676260

Share