Kolor przewodni wesela – jaki będzie najlepszy dla Ciebie?

Kolor przewodni wesela

Kolor przewodni wesela to jedno z pierwszych wyzwań, przed którymi stają przyszłe Młode Pary. Wydawać by się mogło, że jest to drobnostka, jednak wpływa ona na wiele elementów przygotowań do uroczystości zaślubin – od zaproszeń poczynając, a na sali kończąc. Jak więc wybrać kolor przewodni, i który będzie najlepszy dla nas?

Od wyboru do koloru

Dobra wiadomość jest taka, że do dyspozycji mamy całą gamę kolorystyczną (tak, łącznie z czernią!). Z drugiej strony jednak nie ułatwia nam to wyboru. Warto więc cały czas pamiętać, że jest to nasz wielki dzień – niezależnie do tego, jaki kolor wybierzemy, musimy czuć się z nim dobrze, powinien on odzwierciedlać nasz gust i osobowość.

Jeśli planujemy wesele tematyczne (np. boho, steampunk, lata 70.), mamy ułatwione zadanie. Każdy styl narzuca zwykle określoną gamę kolorystyczną (choć oczywiście jest tu pewne pole manewru). Po krótkim przeszukaniu zasobów Internetu z pewnością wyłoni się nam obraz tego, jak wyglądać będzie paleta barw na naszym weselu.

W pozostałych przypadkach warto zacząć od wyboru ulubionego koloru. Trudność przychodzi w momencie, gdy ulubione barwy narzeczonych są różne, i trudno je ze sobą pogodzić (np. pomarańczowy i fioletowy). Nie wszyscy mają też swój ulubiony kolor. W takim przypadku musimy szukać rozwiązania gdzie indziej.

Zainspiruj się

Dobrym sposobem na wybór koloru przewodniego wesela jest przejrzenie własnych szaf, szuflad i pudełek. Jeśli znajdziemy tam element, który na pewno pojawi się na weselu, może on być punktem wyjściowym, wokół którego zbudujemy naszą paletę barw. Będzie to np. pierścionek z szafirem po babci, ulubione spinki do mankietów czy szczęśliwy krawat. To właśnie odpowiednio dobrane dodatki będą tworzyć przyjemny dla oka efekt. Taką rolę odgrywa też bukiet ślubny – kolor naszych ulubionych kwiatów będzie tu doskonałą inspiracją.

Warto wziąć też pod uwagę wystrój miejsca, w którym będzie się odbywać nasze wesele. Zdarzają się bowiem również takie sale, które mogą natchnąć nas pomysłami samym swoim wyglądem. Tak jest w przypadku np. Dworskiej Sali Balowej w Dworze Korona Karkonoszy. To wysokie na 9 m pomieszczenie o karmazynowych ścianach, z wielkimi oknami, białym drewnianym sklepieniem i wewnętrzną antresolą idealnie nadaje się na prawdziwie królewskie przyjęcie czy wesele rodem z baśni.

Nie zapominajmy też o porze roku. Nieco inne barwy dominują latem (np. koral, żółć, zielony), jesienią (pomarańczowy, czerwony, fuksja), zimą (srebrny, szary, błękitny) i wiosną (pastele, róże, fiolety). Są to jednak bardziej sugestie, niż sztywne ramy, których musimy się trzymać. Pastelowe odcienie są bardzo uniwersalne i zawsze sprawdzą się na weselu. Jeśli jednak nie możemy zdecydować się na żadne rozwiązanie, możemy zwrócić się do dekoratora czy eksperta weselnego, którzy pomogą nam zorganizować piękne, pełne kolorów wesele.

Artykuł sponsorowany

Share