Koncentratory tlenu – czym jest i jaki wybrać

Koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne są urządzeniami medycznymi, pozwalającymi na leczenie pacjentów w domu. Zakup koncentratora tlenu należy uzgodnić z lekarzem, by wybrać odpowiedni sprzęt do potrzeb chorego.

Czym są koncentratory tlenu?

Koncentrator tlenu dostarcza powietrze bogate w tlen. Sprzęt jest wykorzystywany przy przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc czy nawet ostrej niewydolności oddechowej, kiedy pacjent nie może samodzielnie oddychać. W chwili, gdy występują duszności, dostarczenie tlenu ratuje mu życie. Koncentrat tlenu jest przydatny, przy astmie oskrzelowej, rozedmie płuc, POChP.

Sprzęt można stosować w przypadku wielu innych schorzeń, takich jak: choroba wieńcowa, niewydolność krążenia, wylew krwi, udar mózgu, bóle serca, nadciśnienie, dolegliwości kobiece, alergia, migrena, a nawet zaburzenia psychiczne. Na rynku można wybrać aparat stacjonarny lub przenośny, więc warto wiedzieć czym się różnią od siebie.

Czym charakteryzuje się koncentrator tlenu przenośny?

Przenośny koncentrator tlenu jest nowoczesnym urządzeniem, pozwalającym na leczenie pacjenta w domu. Urządzenie może być użytkowane także na spacerze oraz w czasie podróży samochodem. Nie ma też problemu, by w razie potrzeby zabrać aparat do samolotu. Sprzęt jest prosty w obsłudze, więc może być użytkowany w domu, dzięki czemu pacjent nie musi przebywać na szpitalnym oddziale.

Koncentratory tlenu przenośne zapewniają komfort chorym, ale też ulgę rodzinie. Urządzenie na akumulator czy zasilane bateriami, wyposażone jest w przetwornik samochodowy, kaniulę nosową, 2 filtry powietrza i specjalistyczne słuchawki. Zestaw można wygodnie przewozić, a w razie potrzeby natychmiast użyć. Koncentratory tlenu całkowicie odmieniają funkcjonowanie chorych. Możecie Państwo zapoznać się z wysokiej jakości modelem LoveGo LG101, który podaje tlen o stężeniu do 95%.

Koncentratory tlenu - czyKoncentratory tlenu - czym jest i jaki wybraćm jest i jaki wybrać

Jak działa koncentrator tlenu stacjonarny?

Stacjonarny koncentrator tlenu umożliwia leczenie w domu, dzięki czemu chory szybciej wraca do zdrowia czy też ma efektywniejszą rekonwalescencję. Terapia tlenowa stosowana jest przede wszystkim u pacjentów w ciężkich stanach. Koncentrator tlenu można wypożyczyć, co jest dobrym rozwiązaniem, gdy chory ma szanse na wyzdrowienie. Kiedy jednak trzeba długo używać koncentratora tlenu, niekiedy bezterminowo, warto zakupić.

Obecne na rynku aparaty tlenowe są wytrzymałe, energooszczędne i proste w obsłudze, więc nawet osoba starsza poradzi sobie z obsługą koncentratora tlenu. Nowoczesne koncentratory tlenu domowe EverFol wykonywane są z wysokiej jakości materiałów i cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki lekkiej konstrukcji, kompaktowym rozmiarom i niedużej wadze, można je łatwo przewozić

Koncentratory tlenu - czym jest i jaki wybrać

Jakie muszą być parametry koncentratorów tlenu?

Koncentratory tlenu domowe zastępują butle z tlenem ciekłym czy ciśnieniowym. Wyposażane są w filtry oczyszczające powietrze z azotu. Wysokiej klasy urządzenia oferują przepływ – 0,5-5 l / min. Koncentrator tlenu dostępny na rynku podaje tlen o różnym stężeniu, więc można dopasować sprzęt do własnych potrzeb. Urządzenie jest bezpieczne, a na wypadek wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości, pojawia się sygnał alarmowy.

Dane techniczne każdego modelu koncentratora tlenu różnią się od siebie. Przykładowo: Pervecto 2 v oferuje wysoki poziom koncentracji pierwiastka: 90% – 95,6%; zakres przepływu tlenu – 0,5 – 5 l/min, a ciśnienie wylotowe – 34,5kPa. Sprzęt przystosowany jest do pracy ciągłej. Przed zakupem aparatu należy skontaktować się z lekarzem, by wskazał, który będzie odpowiedni dla pacjenta.

Tekst sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Art deco to styl, który łączy w sobie klasę, szyk…