Korzystaj z odkurzacza automatycznego, będziesz mieć więcej czasu dla siebie!

odkurzacz automatyczny

Porządki domowe są dla wielu osób przykrym obowiązkiem. Samo odkurzanie zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od powierzchni domu. Na szczęście, z pomocą przychodzą roboty automatyczne, które wyręczą nas w codziennych obowiązkach! 

Odkurzacz akumulatorowy – co to takiego? 

Na pewno kojarzysz odkurzacz automatyczny, wyglądem przypominający spodek – iRobot sprzątający. Jest to najpopularniejszy iRobot, który zrobi porządek za Ciebie w Twoim mieszkaniu. Urządzenie wyposażone jest w akumulator, więc może pracować nawet kilka godzin bez przerwy. Sprzęt jest prosty w obsłudze i programuje się go za pomocą aplikacji. W zależności od stopnia zaawansowania technologicznego, na rynku dostępne są różne wersje robotów sprzątających. 

Zalety i wady odkurzaczy automatycznych 

Niewątpliwie zaletą robotów typu iRobot  jest to, że wyręczają użytkownika w sprzątaniu. Podczas odkurzania, domownicy mogą zająć się zupełnie czymś innym np. poczytać książkę albo obejrzeć film. Odkurzacz jest cichy, więc jego praca nie zakłóca spokoju mieszkańców. Roboty sprzątające najlepiej sprawdzają się na dużych przestrzeniach, bez zakamarków. Oczywistym jest, że odkurzacz nie wiedzie do miejsc, w których nie zmieści się jego średnica. IRobot doskonale radzi sobie za to pod meblami, pod łóżkiem i wzdłuż ścian. Odkurzacz automatyczny nie jest ciężki, więc łatwo można go przenieść w inne miejsce. W razie napotkania przeszkody albo problemów w czasie pracy, użytkownik dostaje wiadomość w aplikacji. Trzeba przyznać, że cena urządzenia jest relatywnie wysoka, w porównaniu do tradycyjnych odkurzaczy. Nie mniej jednak, zakup iRobot jest inwestycją na lata, która pozwala wykorzystać czas pracy sprzętu na samorozwój. Poza tym, producenci oferują aktualizację oprogramowania oraz możliwość serwisowania sprzętu. Niektórzy konsumenci mają wątpliwości, co do efektywności pracy robota sprzątającego. W takiej sytuacji można jednocześnie zapytać – “jak dokładnie odkurza człowiek?” IRobot ma odpowiednią moc do wciągania zabrudzeń i świetnie radzi sobie na różnych powierzchniach. Jeśli efekt pracy urządzenia jest niezadowalający wystarczy zwiększyć czas odkurzania.  

Jak wykorzystać wolny czas? 

Podczas gdy twój odkurzacz sprząta, Ty możesz zająć się własnym rozwojem. Obecnie bez problemu można znaleźć wszelkiego rodzaju szkolenia i kursy online. Wolny czas można spędzić bardzo produktywnie. Jeśli jednak zależy Ci na relaksie, nic nie stoi na przeszkodzie, by wyjść na spacer albo pobiegać. Po powrocie, dom będzie posprzątany. Amatorzy książek lub dobrego kina mogą zanurzyć się w lekturze albo obejrzeć film. Odkurzacze automatyczne są doskonałym rozwiązaniem, dla osób, które uważają sprzątanie za nudne i pracochłonne zajęcie.  

Materiał partnera

Share