Kosmetyki do makijażu

Chcemy czuć się zawsze pięknie, tym bardziej zakamuflować wszystkie nasze przebarwienia itp. Makijaż znany jest od najstarszych wieków. Początkowo malowali się mężczyźni i ludzie zamożni. Dziś ten zaszczyt przysługuje każdej kobiecie. Malujemy się już jako młode dziewczynki podbierając naszym mamom różne kosmetyki. Już jako nastolatki uczymy się malować usta i tuszować oczy. Jest to nieodłączny element życia kobiety. Można dojrzeć w tym pewien psychologiczny podtekst. Kobieta w makijażu czuje się bardziej kobieco i pewnie. Dobrze wykonany makijaż przyciąga uwagę mężczyzn i poprawia naszą atrakcyjność.
O to niezastąpiony zestaw naszej kosmetyczki (albo kosmetyczek). Bez tych artykułów nie uda nam się zrobić perfekcyjnego makijażu. Są to kosmetyki, które po prostu musimy mieć. Bez nich każda kobieta nie potrafi żyć i nie wyobraża sobie codziennego życia.

Podkład
Świetny kosmetyk naszych czasów. Coraz bardziej lepszy i skuteczny. Podkład pozwala nam zamaskować wszystkie niedoskonałości naszej cery. Podkład może być matowy, rozświetlający czy wygładzający.
Możemy dodatkowo wybrać interesujący nas rodzaj podkładu:
– podkład we fluidzie – Znamy rodzaje takie jak : rozświetlający , transparenty , matujący , półmatujący , kryjący , półkryjący , nawilżający. Nie obciąża skóry Zapewnia naturalny wygląd polecany osobom z tłustą cerą.
– podkład w kompakcie – Nakładamy go za pomocą gąbeczki. Tego podkładu nie przypudrowujemy. Idealny do cery suchej.
– podkład w kremie – Gęsta i odżywcza konsystencja. Polecana do cer dojrzałych.

Puder
Nakładamy go na podkład. Wyrównuje koloryt naszej skóry. Puder można stosować samodzielnie bez użycia podkładu. Za pomocą pudru możemy uwydatnić części naszej cały jak np. kości policzkowe. Dzięki niemu z łatwością skorygujemy kształt twarzy. Powinien być doprany do odpowiedniego koloru naszej skóry.

Róż do policzków
Róż nakładamy na kości policzkowe. Występuje w formie kremu i proszku. Róż w formie kremu nakładaj kropkami id delikatnie wklep. W formie proszku rozprowadzaj zawsze w jednym kierunku. Róż daje nam efekt „rumieńców” Trzeba bardzo ostrożnie i delikatnie go nakładać aby nie przesadzić.

Cienie do powiek
Jeden z najpopularniejszych artykułów do makijażu. Występuje w postaci prasowanej, sypkiej, kremu, musu i kredki. Kolorów cieni są miliony. Można je jednak podzielić na matowe, perłowe i z drobinkami brokatu. Cienie używamy do malowania oczu – jako kolorowy cień. Najlepiej przed ich nałożeniem użyć specjalnej bazy pod cienie – dzięki temu będą się dłużej trzymać na powiekach.

Kredka do oczu
Kredka do oczu może być w każdym kolorze. Najpopularniejsza jest czarna i brązowa. Najczęściej za jej pomocą podkreślamy wygląd oczu. Malujemy nią kreski na górnej i dolnej powiece. Możemy zamiast kredki do oczu posłużyć się eyelinerem lub flamastrem.

Kredka do ust
Kiedyś bardzo popularna, dziś wraca do łask. Wbrew mitom, może jej używać każda kobieta, trzeba tylko odpowiednio dobrać kolor. Konturówka do ust może poprawić wygląd naszych ust jeżeli wybierzemy kolor zbliżony do naszych ust. Możemy ją używać samodzielnie, możemy też użyć szminki czy błyszczyku.

Tusz do rzęs
Tusz do rzęs podkreśla nasze spojrzenie. Występują tusze pogrubiające, wydłużające, podkręcające i wodoodporne i mieszane. Każdy z tuszy zawiera odpowiednią szczoteczkę , która poprawia wygląd naszych rzęs. Czasami wystarczy dobrze wytuszować rzęsy aby wyglądać oszałamiająco.

Pomadka/szminka/błyszczyk
Pomadka chroni usta, jest najczęściej w kolorach pastelowych. Szminka jest kolorowa, poprawia kolor naszych ust może tez je nawilżać i chronić. Czerwona szminka jest najpopularniejsza. Od kilku lat jednak rekordy popularności biją błyszczyki do ust.

Oczywiście kosmetyków do makijażu jest jeszcze więcej. Pewnie pojawi się w ciągu kilku lat coś całkiem nowego i rewelacyjnego.

Share