Kosmos bliżej, niż myślisz, czyli fototapeta z nieziemskim widokiem

Jeśli chcemy stworzyć zapierającą dech w piersiach stylizację wnętrza, powinniśmy, cytując „Odę do młodości” Mickiewicza, tam sięgać, gdzie wzrok nie sięga! Tylko oryginalne i zaskakujące pomysły pozwolą nam bowiem wyczarować nietuzinkową aranżację. Taki efekt uda nam się osiągnąć, gdy w naszym mieszkaniu pojawi się spektakularna fototapeta. Kosmos – barwne mgławice i wirujące galaktyki – to przepis na wystrój nie z tej ziemi!

kosmiczne fototapety

Warto na samym początku zastanowić się, czy taka ozdoba sprawdzi się w każdym wnętrzu. Najciekawsza nawet fototapeta, umieszczona w stylizacji, do której nie pasuje, straci wiele na swej prezencji. Właśnie dlatego szukając ściennej dekoracji, cały czas musimy mieć w pamięci wystrój pokoju, w którym chcemy ją umieścić. Więcej na ten temat powie nam ekspert z portalu Myloview.pl:

Jeśli chodzi o kosmiczne wzory to jest to propozycja przede wszystkim do nowoczesnych aranżacji. Znakomicie będą się komponować z minimalistycznie urządzoną przestrzenią, gdzie będą mogły grać pierwsze skrzypce, a także w pokoju, w którym dominują szarości. Takie przedstawienia możemy wprowadzić także do salonu w stylu industrialnym. Czerwona kula słońca będzie współgrać z odsłonięta na ścianie cegłą, z kolei fioletowa mgławica ożywi wystrój, w którym nie mamy barwnych akcentów.  

Jest jeszcze jedno miejsce, w którym świetnie sprawdzi się nieziemska fototapeta. Kosmos to motyw przedstawieniowy perfekcyjny do pokoju dziecka. Pokażemy Wam, jakie wzory wybrać, by stworzyć przepiękne wnętrze.

Najbardziej kosmiczny kolor

W tym roku dużą popularnością cieszą się kosmiczne przedstawienia i motywy dekoracyjne. Są to zarówno opisywane tutaj fototapety, błyszczące, srebrne dodatki w postaci najprzeróżniejszych bibelotów, jak i farby z brokatem, których połysk przywodzi na myśl gwiaździste niebo. Skąd zainteresowanie akurat takimi akcentami? Co roku Instytut Pantone wybiera najmodniejszy kolor, który będzie nam towarzyszył przez nadchodzące dwanaście miesięcy. W roku 2018 wybrany został Ultra Violet, czyli energetyczny, kosmiczny odcień fioletu. Wielu projektantów wnętrz proponowało, by zamiast pomalować ściany tym kolorem, zdecydować się na ciekawsze rozwiązania. Niektórzy proponowali dywan, zasłony lub kanapę w tej barwie, inni właśnie fototapety. Jeśli lubimy wyraziste aranżacje, sięgnijmy po ścienną dekorację, do której dobierzemy srebrzyste dodatki – lampę, pufy lub metalowy, połyskujący stolik kawowy. Zastanawiacie się, co dokładnie mogą przedstawiać kosmiczne fototapety? Wraz ze specjalistą z Myloview przygotowaliśmy kilka pomysłów.

Salon z nieziemskim widokiem

Wiemy już, w jakim wystroju najlepiej prezentują się krajobrazy nie z tej ziemi. Teraz przyszedł czas, by przyjrzeć się dostępnym w sklepach wzorom. Szeroki wybór przedstawień sprawia, że w naszym salonie może się pojawić tak naprawdę wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy.

kosmiczne fototapety

Może to być hipnotycznie wirująca galaktyka o spiralnej formie, która z pewnością przyciągnie wzrok każdego, kto wejdzie do pokoju. Może to być barwna mgławica, czyli obłok pyłu i gazu międzygwiazdowego, która mieni się wszystkimi kolorami tęczy. Wreszcie możemy sięgnąć po wizerunek czarnej dziury – zjawiska, które dosłownie zapiera dech w piersiach. Wygląda ono bowiem tak, jakby w kosmosie pojawił się tunel czasoprzestrzenny z filmów science-fiction. Poza naprawdę spektakularnym efektem, jaki dają takie przedstawienia, jest jeszcze coś, czym charakteryzuje się taka fototapeta 3d. Kosmos umieszczony na ścianie salonu, spowoduje, że nawet niewielki metraż będzie sprawiał wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Wszystko dzięki iluzji głębi, którą wprowadzi przestrzenny wzór. To znakomity i szybki w realizacji przepis, by cieszyć się powiększonym optycznie wnętrzem.

Pokój dziecka pełen gwiazd

Ilu rodziców, tyle pomysłów na wystrój dziecięcego pokoju. Niektórzy chętnie sięgają po bajkowych bohaterów z ulubionych kreskówek swoich pociech, inni decydują się na kolorowe desenie, które są ponadczasowym rozwiązaniem aranżacyjnym, jeszcze inni kierują się zainteresowaniami swoich latorośli – jeśli dziecko uprawia sztuki walki, szukają azjatyckich akcentów, a jeśli gra na instrumencie, wybierają ozdoby z tym właśnie motywem.

kosmiczne fototapety

Naszą propozycją jest natomiast i efektowna, i praktyczna fototapeta. Kosmos dla dzieci poza funkcją dekoracyjną może także pełnić rolę dydaktyczną, na przykład, gdy wybierzemy rysunkowy wzór z planetami naszego Układu Słonecznego. Jeśli natomiast nasz szkrab interesuje się lotami w kosmos, znajdźmy przedstawienie statku kosmicznego i astronauty, który unosi się w przestworzach. Mamy także propozycję idealną do dziewczęcej aranżacji. Jest to zabawna fototapeta z wyjątkowym kosmonautą – aż chciałoby się rzec: kotmonautą. W skafandrze skrywa się bowiem kot, którego pyszczek widoczny jest przez przeszklony kask.

Wszechświat, choć tak odległy, może się teraz znaleźć na wyciągnięcie naszej ręki. Kosmiczne przedstawienie będzie się znakomicie prezentowało nie tylko w tym sezonie, ale także przez kolejne lata, nawet wtedy, gdy Ultra-Violet zastąpi już nowy odcień. Barwne mgławice, wirujące galaktyki czy wielka tarcza Księżyca zamienią zwykły pokój w zachwycającą aranżację, a nam pozwolą się cieszyć stylizacją na najwyższym poziomie.

Artykuł partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
OLAPLEX, światowy lider w dziedzinie odbudowy włosów, oraz renomowany dystrybutor…