Kotły na pellet – dlaczego warto je wybrać?

Kotły na pellet

Poszukując odpowiedniego pieca, warto zwrócić uwagę na kilka różnych aspektów. Powinien być on nie tylko ergonomiczny i ekonomiczny, ale również bezpieczny dla środowiska. Dlatego też nie tylko należy skupić się na wyborze kotłów do ogrzewania klasy piątej, ale także wybierać te, które można opalać bezpiecznym dla środowiska paliwem. W takim momencie najlepszym rozwiązaniem są kotły na pellet.

Kocioł pellet – jakie ma zalety?

Co wyróżnia kocioł pellet? Przede wszystkim wysoka sprawność w połączeniu z dużo niższą emisyjnością. Kotły opalane pelletem mieszczą się głównie w klasie efektywności energetycznej A+, oznacza to, mniej więcej to, że przy mocy cieplnej na poziomie ponad 82%, emituje nawet jedną trzecią pyłów i innych zanieczyszczeń. Jednak to nie koniec ich zalet. Są one także dużo łatwiejsze w eksploatacji oraz nie wymagają od użytkownika stałego nadzoru. Na przykład piec na pellet Kamen, wymaga obsługi raz na kilka dni (od 3 do 7). Należy w tym czasie oczyścić zbiornik popiołu oraz dosypać pelletu do zbiornika. Pozostałe elementy są całkowicie zautomatyzowane. Dlaczego tak jest? Podczas spalania pelletu powstaje dużo mniej zanieczyszczeń, w tym substancji smolistych, które osiadają na ściankach kotła. Spalanie pelletu dostarcza także dużo mniej popiołu, który jest również całkowicie bezpieczny dla środowiska i ludzi. Co więcej, pellet produkowany jest z odpadu drzewnego, dzięki czemu sama jego produkcja jest bezpieczna dla środowiska i pochodzi on ze źródeł odnawialnych.

Kamen Pellet Kompakt – innowacyjny kocioł grzewczy

Dlaczego kocioł grzewczy Kamen Pellet Kompakt jest tak wyjątkowy? Ponieważ przy sprawności cieplnej do 93% pozwala na zaoszczędzenie na ogrzewaniu, jednocześnie całkowicie dbając o środowisko. Wokół paleniska znajduje się bowiem płaszcz wodny, który nie tylko pozwala na odebranie, jak najwyższej ilości ciepła, ale także daje możliwość ogrzewania ciepłej wody do użytku domowego. Co więcej, duży zasobnik na pellet pozwala na obsługę pieca nie częściej niż co 3 dni. Niewielka produkcja popiołu i brak gromadzenia się osadów smolistych dodatkowo pozwala utrzymać kotłownię w czystości. Jeśli interesuje Cię zakup kotła grzewczego Kamen Pellet Kompakt, cena dostępna jest u dystrybutorów marki lub bezpośrednio na stronie producenta. Wystarczy przejść do zakładki „kontakt” i tam wybrać opcję przesłania wiadomości przez formularz kontaktowy lub skontaktować się bezpośrednio (telefonicznie lub mailowo) z Biurem Obsługi Klienta. Przedstawiciele firmy Kamen nie tylko chętnie udzielą informacji na temat ceny, ale także pomogą w doborze odpowiedniego urządzenia do Twoich potrzeb.

Kamen – polski producent kotłów

Firma Kamen istnieje na polskim rynku od ponad 30 lat, w tym czasie udało jej się objąć pozycję lidera w produkcji kotłów piątej klasy. Najlepsi inżynierowie oraz projektanci, którzy dla nich pracują, starają się opracowywać urządzenia, które nie tylko będą spełniać normy emisji spalin, ale także będą ergonomiczne i ekonomiczne. Co to znaczy? Producent kotłów Kamen dba o to, aby systemy spalania pelletu i innych paliw w ich piecach posiadały jak największą sprawność cieplną – dzięki temu z tej samej objętości paliwa można ogrzewać dom znacznie dłużej. Co więcej, po zastosowaniu systemu Kamen Control można wydłużyć gwarancję na szczelność wymiennika ciepła do siedmiu lat! Daje to pewność, że piece te będą służyć przez długie lata, jednocześnie dbając o Twoją kieszeń i środowisko. Wszystko to potwierdzone jest polskimi i europejskimi certyfikatami, które poświadczają najwyższą jakość produkowanych urządzeń oraz obsługi klienta. Sieć przedstawicieli handlowych oraz serwisów ulokowanych w całej Polsce, dodatkowo daje pewność, że po zakupie kotła grzewczego Kamen będziesz zaopiekowany, aż do jego wyeksploatowania.

Artykuł sponsorowany

Share