„Dzieci rodzicom” – koncert Zespołu Piosenki i Tańca „Gwarkowie”

28 maja 2022 r. o godz. 17.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się wyjątkowy koncert z udziałem Zespołu Piosenki i Tańca „Gwarkowie”.

Wydarzenie będzie formą
muzyczno-tanecznej wiązanki dla wszystkich rodziców z całego regionu, a niemal 160 tancerek zaprezentuje na nim efekty swojej całorocznej pracy i nową choreografię przygotowaną specjalnie na tę niezwykłą okazję. 

Bilety –  cegiełki w cenie 15 zł będzie można nabyć w kasie squash w RCS w Lubinie lub w przez stronę internetową RCS.pl. Cały dochód  przeznaczony zostanie na wsparcie działalności zespołu.

Organizatorami koncertu są Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu –  Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie. Projekt współfinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

„O zespole Gwarkowie”

Zespół Piosenki i Tańca „Gwarkowie” działa w Lubinie nieprzerwanie od 1985 r.
i na stałe wpisał się już w kulturalny krajobraz regionu.

Najmłodsze członkinie „Gwarków” to przedszkolaki,  najstarsze to 40-latki i nierzadko mamy, które rozpoczynały swoją przygodę z piosenką i tańcem wiele lat temu, a podczas majowego koncertu wystąpią u boku swoich dzieci. 

Niemal 40-letnia działalność zespołu przyniosła wiele sukcesów i nagród na ogólnopolskich przeglądach, konkursach i festiwalach piosenki i tańca.  Do najważniejszych osiągnięć „Gwarków” należą m.in. tytuł laureata Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (2018) oraz Główna Nagroda na Festiwalu LUBIN DANCE (2012). 

Zespół „Gwarkowie” ma na swoim koncie również występy zagraniczne m.in. podczas Igrzysk Polonijnych w Linz w Austrii, a na co dzień uświetnia swoimi choreografiami wiele ważnych, lokalnych eventów sportowych i kulturalnych organizowanych w Lubinie oraz w regionie.

Szczegółowe informacje na temat koncertu: rcs.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Poszukując odpowiedniego pieca, warto zwrócić uwagę na kilka różnych aspektów.…