Kreacja i komunikacja – nowość na rynku usług marketingowych

Kreacja i komunikacja

W styczniu 2021 roku za sprawą Katarzyny Dębickiej, właścicielki Commfort Public & Trade Relations oraz Michała Pieprzowskiego twórcy wielu niestandardowych rozwiązań w branży eventowej, powstała nowa oferta z zakresu rozwiązań marketingowych dedykowana firmom z sektora korporacji, MiŚP oraz administracji państwowej.

Kreacja i komunikacja – nowość na rynku usług marketingowych

Czas pandemii na wiele miesięcy wyłączył możliwość uczestniczenia w wydarzeniach, koncertach, festiwalach, warsztatach, a nawet w spotkaniach firmowych. Mimo obostrzeń sanitarnych wiele  firm musiało prowadzić działania komunikacyjne w nowej rzeczywistości. Wewnętrzne działy marketingu i zakupów musiały samodzielnie podejmować decyzję z jakich narzędzi skorzystać, aby dotrzeć z informacją o swoim produkcie do klienta końcowego. Przedsiębiorstwa konsultowały swoje plany promocyjne z zewnętrznymi podmiotami, celem uzyskania jak najskuteczniejszego rozwiązania do działań marketingowo – komunikacyjnych w trakcie trwania pandemii. W wyniku tych rozmów i analiz pojawiło się kilka możliwości, które pozwalają obecnie na skuteczne działania marketingowe. Jak dotąd najbardziej standardowym narzędziem był event czy oprawa wizualna wydarzenia.

Dziś dotychczasowe metody pracy agencji eventowej trzeba zastąpić nowymi, niezbędnymi w czasach pracy zdalnej i reżimu sanitarnego.

Stąd dzięki współpracy pomiędzy zespołem Agencji PR’owej oraz Eventowej powstały działania oparte na wyznaczaniu trendów w komunikacji, wykreowaniu koncepcji na zaistnienie marki i jej produktu tak, aby klient końcowy miał stały dostęp do informacji o marce. W dobie szeroko rozwiniętej technologii tworzenie konferencji sprzedażowych, promocji brandu, launch’y produktów można organizować za pomocą ciekawego, niestandardowego product placement’ u który będzie żywo komentowany w mediach tradycyjnych i społecznościowych. A zasięgi wywołane tymi działaniami same zbudują storytelling wokół nagłaśnianego brandu.

Podczas pandemii wiele firm wstrzymało oddech nie wiedząc jakie kroki podjąć.

Katarzyna Dębicka, właścicielka Commfort Public & Trade Relations

Nowość działań komunikacyjnych polega na tym, aby odciążyć klientów od konceptu i przekazać im gotowe już rozwiązanie po wcześniejszym audycie  i analizie potrzeb. „Aby uzyskać określone efekty komunikacja musi być skuteczna. Dziś szczególną uwagę zwracamy na pomysł, który niejednokrotnie jest dźwignią na całą kampanię promocyjną czy wizerunkową firmy. Dopełnia ona wówczas już stworzone działania sprzedażowe oraz  promocyjno – wizerunkowe. Za sprawą covid19 życie toczy się w internecie. Jednak dobrze sparametryzowana przez nas kampania reklamowa pozwala nawiązać poza digitalem relację pomiędzy produktem a odbiorcą końcowym. Mamy gotowe rozwiązania komunikacyjne dla wielu branż i cieszymy się, że firmy z zainteresowaniem przyjmują naszą propozycję współpracy.” – powiedziała Katarzyna Dębicka, właścicielka Commfort Public & Trade Relations.

Michał Pieprzowski, właściciel Res Bona Event.

Mimo braku stałych działań poprzez covid19 jesteśmy nieustannie w kontakcie z naszymi klientami oraz podwykonawcami. Na bieżąco śledzimy branżę i wiemy, że organizacja wydarzeń za pomocą online to zdecydowanie za mało jako narzędzie do rozwoju produktu. Naszym zadaniem, jako ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, jest przygotowanie takich działań dla klientów, aby nie musieli się martwić, że w czasie pandemii i zaraz po niej nie mogą skomunikować się ze swoimi odbiorcami. Po analizie rynku wiemy jak i mamy zasoby, aby w kreatywny sposób wspierać klientów w działaniach marketingowych” – powiedział Michał Pieprzowski, właściciel Res Bona Event.

Więcej na temat marek na: www.commfort.pl oraz www.resbonaevent.pl

Materiał partnera

Share