Olej RSO – co to jest, na co stosować?

Olej RSO

Co to jest i skąd ta nazwa? Poznaj historię, sposób przyjmowania i zastosowanie olejków RSO. Przypominamy, że produkcja, posiadanie i stosowanie olejów RSO w Polsce jest zabronione i prowadzi do konsekwencji karnych. Poniższy materiał służy jedynie celom edukacyjnym i informacyjnym.

Co to są olejki RSO?

Olejki konopne stosowane są w medycynie od tysiącleci. Niestety, przez prohibicję rozwój świadomości konsumentów zwolnił, co z kolei doprowadziło do wielu konsekwencji i w efekcie rozwoju branży farmakologicznej – nie zawsze uczciwej. Najlepszym dowodem na to, że koncerny nie chcą popularyzacji konopi, są właśnie olejki RSO, które w żadnym kraju na świecie nie są produkowane w sposób profesjonalny. Nie oznacza to jednak, że nie można ich wyprodukować samodzielnie w domu. Jest to naprawdę proste zadanie, a ich właściwości są imponujące!

Głównym zastosowaniem olejków RSO są choroby układu nerwowego, padaczka, czy różnego rodzaju nowotwory. Wynalazcą tej substancji był niejaki Rick Simpson, który w 2003 roku postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Po nieudanej chemioterapii i zapoznaniu się z właściwościami konopi, samodzielnie wyekstraktował olej o wysokiej zawartości kannabidioli. Stosując przez kilka dni okłady na zmiany nowotworowe na ręce, pozbył się raka! Na przestrzeni kolejnych lat wyleczył w ten sposób ponad 5000 osób! Niestety, w sposób nie do końca zgodny z prawem – głównie przez status olejków RSO.

Jak przyjmować olejki RSO?

Wyróżniamy kilka sposobów umożliwiających przyjmowanie olejków RSO. Chociaż stosowanie ich doustne jest najpopularniejszą formą, nie jest ona najlepsza. Dlaczego? Ze względu na nieprzyjemny smak (bardzo gorzki) i silne oddziaływanie psychoaktywne (przy większych dawkach). 

Warto więc zainteresować się możliwością wykonania czopków, dzięki którym wchłanialność kannabidiolu wzrośnie o 20%, przy jednoczesnej optymalizacji właściwości psychoaktywnych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają jeszcze tolerancji na kannabidiole lub ze względu na wiek, nie powinny stosować produktów zmieniających percepcję wzrokową, pracę układu nerwowego i odczucia. 

Zastosowanie olejków RSO

Jednym z najistotniejszych zastosowań olejków RSO w medycynie, jest wsparcie leczenia nowotworów lub nawet wyeliminowanie szkodliwej chemioterapii! Można je stosować również punktowo, np. na zmiany skórne. Z wyjątkiem tego, olej RSO może być wykorzystywany w przypadku: 

  • wysokie stresu;
  • problemów kardiologicznych;
  • problemów z ciśnieniem;
  • stanów lękowych;
  • bezsenności;
  • zaburzeń apetytu;
  • epilepsji.

Są to oczywiście jedynie najpopularniejsze przypadki. Realna lista jest o wiele dłuższa, lecz nie można jej potwierdzić oficjalnymi źródłami ze względu na brak badań. Jest to efekt propagandy związanej z konopiami, która mimo tak wiele dowodów na pozytywny wpływ RSO na ludzki organizm, w dalszym ciągu doprowadza do kryminalizacji posiadania i stosowania produktów konopnych z wysoką zawartością THC. 

Artykuł sponsorowany

Share